bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 listopada 2013
  • wyświetleń: 1799

Podszywał się pod właściciela firmy

Policjanci z Bielska-Białej prowadzą postępowanie w sprawie licznych wyłudzeń w branży budowlanej, których dopuścił się oszust podszywający się pod bielską firmę PHU "HEROS Tadeusz Herzyk .

Reklama

Jak ustalono, sprawca założył swoją firmę w Bielsku-Białej na podstawioną osobę. Pod pozorem prowadzenia uczciwej działalności handlowej kupował materiały i sprzęt budowlany. Swoją przestępczą działalność prowadził od marca 2013 roku, kooperując z firmami w całym kraju. Regulował należności za pierwsze faktury, aby uśpić czujność kontrahentów. Kolejnych zobowiązań już nie płacił, a wyłudzony towar sprzedawał dalej po znacznie zaniżonej wartości.

Policjanci i prokuratorzy Prokuratury Rejonowej Bielsko-Biała Północ zatrzymali 59-letniego oszusta podejrzanego o te przestępstwa. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Śledczy nie wykluczają, że oszukanych przez niego firm może być znacznie więcej. - Dlatego apelujemy do wszystkich kontrahentów pokrzywdzonych działalnością PHU „HEROS” Tadeusz Herzyk z siedzibą w Bielsku-Białej o kontakt z Komendą Miejską Policji w Bielsku-Białej przy ul. Rychlińskiego 17, tel. 33 8121270, adres e-mail: pg@bielsko.ka.policja.gov.pl - mówi oficer prasowy bielskiej policji, nadkomisarz Elwira Jurasz.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.