bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 listopada 2013
  • wyświetleń: 1205

Wracają kontrole na granicach

W związku ze szczytem klimatycznym ONZ, który odbędzie się w Warszawie od 8 do 23 listopada wracają kontrole na granicach Polski z innymi krajami Unii Europejskiej.

Reklama

straż graniczna
Wracają kontrole na granicach · fot. Straż Graniczna


Kontrole będą obowiązywały od 8 do 23 listopada. Pogranicznicy będą sprawdzać wyrywkowo wjeżdżających do naszego kraju na graniach z Czechami, Słowacją, Niemcami, Litwą, a także na przejściach morskich i lotniczych.

Przywrócenie kontroli na granicach wewnętrznych oznacza nie tylko możliwość stałego, bądź czasowego kontrolowania osób przekraczających granicę, ale również przeciwdziałania wjazdowi do Polski osób, które mogą zakłócić porządek publiczny lub w inny sposób stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa.

- W praktyce nie będzie się to wiązało z żadnymi ograniczeniami w podróżowaniu. Opierając się na doświadczeniach sprzed roku, gdy podczas EURO obowiązywały podobne przepisy, MSW jest przekonane, że ruch podróżnych będzie płynny - wyjaśnia Katarzyna Walczak, rzecznik prasowa Komendanta Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej.

ab / bielsko.info

źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.