bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 listopada 2013
  • wyświetleń: 2230

Uratowali niedoszłego samobójcę

Bielscy policjanci w ostatniej chwili uratowali 43-letniego bielszczanina, który usiłował popełnić samobójstwo. Mężczyzna podciął żyły w ręce, a następnie zadzwonił na numer alarmowy policji informując, że właśnie targnął się na swoje życie, po czym przerwał rozmowę.

Reklama

Policja
Uratowali niedoszłego samobójcę · fot. Policja


We wtirej przed południem pomocnik oficera dyżurnego odebrał telefoniczne zgłoszenie kierowane na numer alarmowy. Mężczyzna, który zadzwonił poinformował policjanta, że właśnie podciął sobie żyły, bo nie chce już dłużej żyć, po czym się rozłączył. Dyżurny nie zlekceważył zgłoszenia i natychmiast przystąpił do ustalania miejsca, gdzie przebywał desperat.

Błyskawicznie ustalono, że może on przebywać w rejonie tunelu kolejowego w centrum miasta. Tam odnaleźli go policjanci z wydziału prewencji. Mężczyzna miał rozległą ranę na ręce, był osłabiony i wyczerpany. Po udzieleniu mu pomocy przedmedycznej przez mundurowych, poszkodowany został otoczony specjalistyczną opieką lekarską.

Szybkie i zdecydowane działanie dyżurnego oraz patrolu prewencji pozwoliło na uratowanie mężczyźnie życia.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.