bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 listopada 2013
  • 10 listopada 2013
  • wyświetleń: 4153

Bielsko-Biała miastem seniorów?

Czy stolica Podbeskidzia jest miastem zdominowanym przez osoby starsze? Tak uważa radna Grażyna Staniszewska, która na październikowej sesji interpelowała ws. stworzenia programu aktywizacji seniorów. Prezydent Jacek Krywult jest zupełnie innego zdania.

11 listopada
Bielsko-Biała miastem seniorów? · fot. bielsko.info


- Miasto sukcesywnie się starzeje. Młodzi ludzie wyjeżdżają, nie widząc tu dla siebie perspektyw. Zostają i ciągle przybywają starzy, bo Bielsko stało się modnym miejscem do osiedlania się na starość - mówiła radna Grażyna Staniszewska.

Była parlamentarzystka w swojej wypowiedzi przytoczyła wynik opracowania mapy problemów społecznych Bielska-Białej.

- Opublikowana rok temu mapa wskazuje, że na 30 bielskich osiedli aż 21 to osiedla stare, 3 są w stagnacji, a zaledwie 6 jest młodych. Najwyższy czas stworzyć i realizować program dla starzejącego się miasta, zarówno poprzez odpowiednie inwestycje, jak i programy utrzymujące osoby starsze w pełnej aktywności i zdrowiu - tłumaczyła Grażyna Staniszewska, podając przykład Wrocławia, jako miasta sprzyjającego seniorom.

Prezydent miasta nie krył oburzenia wypowiedzią niezależnej radnej. - Po raz kolejny podnosi pani sprawę, że Bielsko-Biała jest miastem osób starych. Ja się z tym nie zgadzam i dementuje to co pani mówi, bo to jest nieprawa - grzmiał Jacek Krywult.

Gospodarz miasta wymienił kilka argumentów przeciw tezie byłej parlamentarzystki. - W naszym mieście silnie funkcjonuje przemysł, w którym pracują ludzie w wieku produkcyjnym, a nie emeryci. Bielsko-Biała od 4 lat ma dodatni przyrost naturalny, a do 2017 roku musimy otworzyć 10 nowych przedszkoli. To jest starzenie się miasta? Proszę nie siać takiej atmosfery - zakończył prezydent.

A czy według czytelników portalu bielsko.info Bielsko-Biała jest miastem seniorów? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.