bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 listopada 2013
  • wyświetleń: 5965

Zbiórka zużytych elektrośmieci

Za nami:

Od 13 listopada do 18 grudnia 2013 r. firma Biosystem S.A. - Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego przeprowadzi zbiórkę elektrośmieci. Na terenie naszego miasta odbędą się 22 zbiórki w wyznaczonych miejscach.

Reklama

Elektrośmieci, akcja
Zbiórka zużytych elektrośmieci · fot. Radio Bielsko


harmonogram zbiórki elektrośmieci
Harmonogram zbiórki elektrośmieci · fot. UM Bielsko


W miejscu zbiórki zostanie podstawiony specjalny samochód, w którym pracownicy firmy BIOSYSTEM S.A. będą przyjmowali elektrośmieci. Podczas zbiórki mieszkańcy będą mogli pozbyć się problemowych odpadów między innymi takich jak:

- agd, od dużych (lodówki, zamrażarki, kuchenki elektryczne, odkurzacze itp.) po najdrobniejsze (takie jak suszarka do włosów, lampka biurkowa, grzałka elektryczna, toster czy lokówka),
- rtv (telewizory, tunery, radia, magnetofony, głośniki, telefony komórkowe, monitory, klawiatury komputerowe itp.),
- i innych (np. żarówek, świetlówek, kabli elektrycznych, ładowarek).

W trakcie zbiórki, mieszkańcy, którzy oddadzą zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, otrzymają eko-gadżety.

We wszystkich wyznaczonych miejscach zbiórka odbywa się tylko we wskazanych godzinach podanych w harmonogramie. Prosimy o przywożenie elektrośmieci w wyznaczonych godzinach i oddawanie ich kierowcy oznakowanego samochodu firmy BIOSYSTEM S.A.

Istnieje również możliwość odbioru elektrośmieci sprzed posesji. Należy wcześniej poinformować o tym kierowcę. Po zakończonej zbiórce podjedzie pod wskazany adres.

W związku z przypadkami przyjmowania elektrośmieci przez osoby postronne (tzw. złomiarze) i rozbieraniem ich na części, a później wyrzucaniem niepotrzebnych elementów, np. obudów telewizorów, bardzo prosimy wszystkich mieszkańców o odpowiednią postawę i dopilnowanie, aby oddawane elektrośmieci trafiły bezpośrednio do rąk kierowcy firmy Biosystem S.A.

ab / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.