bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 listopada 2013
  • wyświetleń: 2423

Podsumowanie akcji "Znicz"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Świąteczny weekend obfitował w wiele kolizji i wypadków drogowych. W wielu przypadkach w usuwaniu ich skutków uczestniczyli także bielscy strażacy.

wypadek, pisarzowice
W święta strażacy i policjanci mieli jak zawsze sporo pracy · fot. Mirosław Jamro „Pressmix”


Do groźnego wypadku doszło w czwartek 31 października ok. godz. 740 w Ligocie przy ul Zabrzeskiej. Uczestniczyły w nim dwa samochody osobowe Volkswagen Lupo i Seat Alhambra, poszkodowane zostały trzy osoby. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy przystąpili do uwalniania uwięzionej osoby w samochodzie Volkswagen. Dwie osoby jadące Seatem wydostały się z pojazdu o własnych siłach. Podjęto działania ratownicze poprzez odłącznie akumulatorów w obu pojazdach oraz wykonaniu dojścia i wyciągnięciu osoby poszkodowanej z samochodu, którą przekazano zespołowi ratownictwa medycznego.

Kolejne zdarzenie drogowe miało miejsce po ok. trzech godzinach w Bielsku-Białej na ul. Babiogórskiej. W kolizji brały udział trzy samochody osobowe: Fiat Seicento, Fiat Croma i Oper Astra. W tym przypadku działania strażaków polegały na odłączeniu akumulatorów oraz zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych, gdyż poszkodowanych zabrał zespół ratownictwa medycznego przed przybyciem straży pożarnej.

Po kolejnej godzinie doszło do zdarzenia z udziałem dwóch samochodów Opla Astry i Fiata Seicento w Bielsku-Białej na ul. Wyzwolenia. Działania zastępu straży polegały na neutralizacji plamy paliwa z jezdni.

W czwartek wieczorem ok. godz. 19 doszło do uderzenia przez samochód osobowy starszej kobiety. Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych w Mikuszowicach Krakowskich przy ul. Żywieckiej. Piesza został zabrana przed przybyciem straży pożarnej przez Bielskie Pogotowie Ratunkowe do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Działania strażaków polegały na zmyciu plamy krwi z jezdni.

Od wypadku rozpoczęło się także Święto Zmarłych. Na ul. Księdza Brzóski w Bielsku-Białej ok. godz. 5 rano Fiat Bravo uderzył w osłonę latarni. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zneutralizowali plamę paliwa na jezdni. Podobnie około trzech godzin później na ul. Karpackiej, gdzie zneutralizowano plamę oleju z nieustalonego pojazdu.

W sobotę 2 listopada w godzinach wieczornych strażacy neutralizowali plamy paliwa z jezdni na drodze krajowej nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach i w Roztropicach.

Do poważnego wypadku drogowego doszło w niedzielę około godziny 14.20 w Bielsku-Białej na ul. Wyzwolenia. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępy zastały wypadek dwóch samochodów osobowych Chrysler Voyager oraz Citroen C5. Wewnątrz pojazdów znajdowały się cztery osoby. Z informacji przekazanej przez jednego z poszkodowanych wynikało, że w momencie zderzenia w samochodzie Chrysler znajdowała się jeszcze jedna osoba, której personalia nie były mu znane. Po zderzeniu osoba ta oddaliła się w nieznanym kierunku, jej stan obrażeń również nie był znany.

Na miejscu znajdował się zespół Bielskiego Pogotowia Ratunkowego, który udzielał pomocy dwojgu poszkodowanym, strażacy natomiast udzielali pomocy medycznej kolejnym dwóm osobom rannym. Równocześnie skierowano zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej do poszukiwania osoby, która oddaliła się z miejsca wypadku. Na miejsce skierowany został policyjny patrol z psem. Po przekazaniu wszystkich poszkodowanych zespołom ratownictwa medycznego wysłano dwuosobowe patrole we wszystkich kierunkach możliwego oddalenia się poszukiwanej osoby. Na przeszukanym terenie nie odnaleziono żadnych śladów osoby, również wywiad wśród osób napotkanych i mieszkańców nie dostarczył żadnych dodatkowych informacji.

W tym samym czasie doszło do kolejnego wypadku drogowego na w Bielsko-Biała na ul. Bohaterów Monte Cassino (S1). W zdarzeniu brał udział samochód osobowy Seat Leon. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora od pojazdu, zneutralizowaniu plamy oleju. Działania również polegały na usunięciu z jezdni elementów barier ochronnych na pobocze.

Około godziny 17.57 Stanowisko Kierowania przyjeło zgłoszenie o plamie oleju na jezdni powstałej wskutek kolizji dwóch pojazdów w Bielsku-Białej przy ul. Sarni Stok. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów od pojazdów Fiat Uno i Fiat Stilo oraz zneutralizowaniu plamy paliwa.

W godzinach wieczornych doszło do kolejnych dwóch zdarzeń. Około godziny 18.29 wpłynęło kolejne zgłoszenie z Kobiernic, gdzie na ul. Parkowej Fiat Seicento uderzył w betonowy mur. Natomiast o 19.47 z ul. Jaworzańskiej z Bielska-Białej gdzie w zderzeniu brały udział dwa samochody osobowe Opel Corsa i Renault Megane. W obu przypadkach działania straży pożarnej ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów i zneutralizowaniu plam paliwa i płynów eksploatacyjnych.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj