bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 listopada 2013
  • 7 listopada 2013
  • wyświetleń: 10696

Korowód Bolka i Lolka - zdjęcia

Za nami:

Blisko 900 uczestników liczył barwny korowód, który przeszedł ulicami Bielska-Białej i rozpoczął uroczyste obchody 50. urodzin Bolka i Lolka.

Reklama

bolek i lolek korowód
Korowód Bolka i Lolka · fot. UM Bielsko-Biała


Dzieci i młodzież z bielskich szkół oraz przedszkoli zachwycały przechodniów fantastycznymi strojami wzorowanymi na ubraniach bohaterów produkcji ze Studia Filmów Rysunkowych. Symbolicznego otwarcia jubileuszowych obchodów dokonali wspólnie: prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult, Rzecznik Praw Dziecka RP Marek Michalak oraz Wicemarszałek Województwa Śląskiego Aleksandra Gajewska.

Wśród zaproszonych na uroczystość gości znalazł się m.in. Roman Nehrebecki - syn jednego z twórców postaci Bolka i Lolka, Władysława Nehrebeckiego.

Atrakcje w ramach 50. urodzin Bolka i Lolka potrwają do soboty.

Korowód Bolka i Lolka · fot. UM Bielsko-Biała


Bolek i Lolek to postaci rozpoznawalne na wszystkich kontynentach. W wielu krajach kolejne pokolenia dzieci wychowały się na ich przygodach. Autorami opracowania plastycznego dwóch sympatycznych braci byli: Władysław Nehrebecki, Alfred Ledwig i Leszek Lorek.

Wyprodukowany i wyemitowany w 1963 roku pierwszy odcinek przygód Bolka i Lolka nosił tytuł „Kusza”. Łącznie w Bielskim Studiu Filmów Rysunkowych powstały 184 filmy z Bolesławem i Karolem, bo tak brzmią prawdziwe imiona chłopaków. Były wśród nich dwa filmy pełnometrażowe - „Wielka podróż Bolka i Lolka” oraz „Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie”.

Szczegółowy program imprezy można znaleźć na stronie http://www.sfr.com.pl/50-urodziny-bolka-i-lolka

ab / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.