bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 listopada 2013
  • wyświetleń: 1556

"Bombiarze" w rękach policji

Policjanci zatrzymali dwóch bielszczan, którzy dwukrotnie zadzwonili na numer alarmowy policji z informacją o podłożeniu bomby w bielskiej komendzie i komisariatach. Mężczyźni dzwonili, bo chcieli sobie zaimponować odwagą...

bombiarz
"Bombiarze" w rękach policji · fot. KMP Bielsko-Biała


Po raz pierwszy zadzwonili w sobotni wieczór, 19 października. Z informacji przekazanych przez rozmówcę na numer alarmowy wynikało, że wysadzi w powietrze komendę i komisariaty w Bielsku-Białej. Po raz drugi sprawca zadzwonił z tą samą informacją w kolejną sobotę, 26 października.

Policyjne obiekty zostały sprawdzone przez pirotechników. Bomby nie znaleziono. Kryminalni poszukiwali sprawców fałszywych alarmów. Szybko ustalili kim byli anonimowi - jak im się wydawało - bombiarze.

Ustalili, że związek z tymi zdarzeniami mogą mieć dwaj bielszczanie w wieku 28 i 32 lat. Zatrzymano ich w środę. Sprawcy przyznali się do wywołania fałszywych alarmów w komendzie i komisariatach. Jak zgodnie oświadczyli dzwonili, bo chcieli sobie zaimponować odwagą.

Starszy z nich był dodatkowo poszukiwany listem gończym, bo czeka go odsiadka blisko roku pozbawienia wolności za wcześniejsze konflikty z prawem. Za obecne przestępstwo zatrzymanym może grozić nawet do 8 lat więzienia. O ich losie rozstrzygnie dziś prokuratura i sąd.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.