bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 listopada 2013
  • wyświetleń: 4087

Kwesta na ratowanie cmentarza

Za nami:

1 listopada odbędzie się pierwsza kwesta na rzecz ratowania zabytków znajdujących się na 180-letnim, Starym Cmentarzu Ewangelickim w Bielsku-Białej. Zebrane pieniądze posłużą na ratowanie grobowca byłego burmistrza Bielska, Karola Ferdynanda Sennewaldta.

Reklama

cmentarz ewangelicki
Nagrobek znajdujący się na starym Cmentarzu Ewangelickim · fot. ab / bielsko.info


1 listopada zamknięta na co dzień brama, zostanie otwarta i wszyscy chętni będą mogli zwiedzić cmentarz indywidualnie w godzinach od 10:00 do 17:00 oraz z przewodnikiem w godzinach 12:30 oraz 14:30, który opowie o historii miejsca, stanie obecnym oraz planach na przyszłość wraz z wspomnieniem spoczywających na cmentarzu osób, oprowadzać będzie architekt krajobrazu Dariusz Gajny.

Pieniądze będą zbierać oznaczeni wolontariusze w godzinach od 10:00 do 16:00 na terenie Starego Cmentarza Ewangelickiego przy ulicy Frycza Modrzewskiego, Nowego Cmentarza Ewangelickiego przy ulicy Listopadowej oraz na cmentarzu komunalnym przy ulicy Karpackiej.

Wszystkie chętne osoby mogą także wpłacać datki na specjalnie utworzone konto BGŻ nr 64203000451110000002897410.

Kwestę organizuje Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia wraz z Parafią Ewangelicko - Augsburską w Bielsku.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.