bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 października 2013
  • 21 listopada 2013
  • wyświetleń: 2714

I. Bielsko Biała Blues Festiwal

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub Klimat" podaj

Za nami:

21 listopada (czwartek) w Klubie Klimat odbędzie się Bielsko Biała Blues Festiwal.

blues festiwal


zespół cree
Sebastian Riedel & Cree


Podczas imprezy wystąpi Sebastian Riedel & Cree, Tipsy Drivers & Harp Friends, Jacek Dewódzki i Eric Sardinas.

Bilety w cenie: 45 zł (do 16.11.2013) i 65 zł (od 17.11.2013) do nabycia na rockcafe.pl i ticketpro.pl

Początek o godzinie 17.00.

----------------

Eric Sardinas - odważnie eksperymentujący gitarzysta głęboko osadzony w brzmieniach bluesowych i blues-rockowych, wybitny muzyk na swoich koncertach gwarantuje mocne dźwięki i silne brzmienia. Na scenie stawia na autentyczność, której efektem jest chropowaty wokal i szczere emocje. Sardinas to mistrz umiejętnego stopniowania napięcia i geniusz solówek. Urodził się w 1970 roku na Florydzie. Już jako sześciolatek grał na gitarze. Pomimo tego, że jest leworęczny, Sardinas gra na gitarach jak praworęczny, w czym wielu krytyków upatruje źródło jego unikalnego stylu i niezwykłej techniki. W latach 2001 i 2005 występował na największych scenach obok Steviego Vaia. W Polsce publiczność zna Sardinasa z występów na Rawie Blues Festiwalu, gdzie był główną gwiazdą. Eric gra na zmodyfikowanej przez siebie gitarze rezofonicznej techniką slide. Eric Sardinas otrzymał entuzjastyczne recenzje za swoje albumy studyjne: Treat Me Right (1999), Devil's Train (2001) oraz (wydane w wytwórni Favored Nations sygnowanej nazwiskiem Steve'a Vai'a): Black Pearls (2003) i Eric Sardinas and Big Motor (2008).

Sebastian Riedel & Cree - Sebastian Jerzy Riedel - polski muzyk, gitarzysta. Syn legendarnego Ryszarda Riedla wokalisty zespołu Dżem. W 1993 założył zespół Cree, w którym gra do tej pory, będąc wokalistą i gitarzystą oraz autorem większości repertuaru. Zespół mieści się w nurcie blues rockowego grania. Ma na swoim koncie 8 albumów studyjnych i 2 DVD koncertowych oraz wiele nagród, między innymi główna nagrodę na TOP TRENDY SOPOT Festiwal 2013.

Jacek Dewódzki - znany przede wszystkim z uwagi na blisko 5 letnia współpracę z zespołem Dżem. Po śmierci Ryśka Riedla został regularnym wokalista Dżemu. Wytypowany został w drodze konkursu ogłoszonego przez zespół. Z Dżemem nagrał 5 Płyt studyjnych oraz album DVD "Dżem w Operze". Na co dzień nauczyciel PO. Ponadto znany jest z występów w zespole Revolucja. Na BB Blues Festiwal zagra z zespołem Kontrabanda z którym wykona przede wszystkim standardy z nurtu blues rockowego (sporo coverów Dżemu).

lik / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Klub Klimat

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub Klimat" podaj