bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 maja 2011
  • wyświetleń: 4133

Drogowcy w centrum miasta

Ruszyła przebudowa skrzyżowania w centrum Bielska-Białej. Cierpliwość kierowców zostanie wystawiona na próbę. To duża inwestycja, która przewiduje budowę dwóch małych rond i wyburzenie budynku. Zakończy się dopiero w październiku.

Budowa, rondo, droga
fot. UM Bielsko-Biała


Ulica Dmowskiego zostanie rozbudowana w rejonie skrzyżowania ze Stojałowskiego. Małe ronda, które mają udrożnić ruch powstaną przy wjeździe na plac Ratuszowy oraz w miejscu obecnego skrzyżowania ulic: Kierowej, Kołłątaja i Sempołowskiej. W ramach inwestycji wyburzony zostanie budynek przy ul. Stojałowskiego 36, który utrudnia kierowcom widoczność przy skręcie na krzyżówce. Wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, przebudowane oświetlenie oraz przebudowane sieci: teletechniczne, gazowe i wodociągowe. Na odcinku ok. 200 m wykonany będzie remont przepustu nad Niwką.

W pierwszej kolejności zamknięty zostanie wjazd na parking wzdłuż rzeki Biała od strony pl. Ratuszowego, zwężony będzie odcinek jezdni wzdłuż Stojałowskiego. Przez cały czas trwania robót, utrzymany będzie ruch pieszych.

Ul. Stojałowskiego bez żadnych problemów przejedziemy pod koniec sierpnia, a ul. Dmowskiego-miesiąc później.

new / bielsko.info
źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.