Wiadomości

  • 24 października 2013
  • 27 października 2013
  • wyświetleń: 2937

Akcja krwiodawstwa w Gemini

Za nami:

27 października na terenie Centrum Handlowo-Rozrywkowego Gemini Park odbędzie się kolejna, czwarta już edycja akcji „Oddaj krew - idź na mecz” organizowana wspólnie z klubem piłkarskim TS Podbeskidzie.

gemini


Wspólna akcja z Góralami „Oddaj krew - idź na mecz” wpisuje się w program zaplanowanego w Gemini Park „Weekendu zdrowia” (od 25 do 27 października).

W niedzielę (27 października) w godzinach od 11.00 do 15.00 na parterze Centrum (w specjalnie oznakowanym pomieszczeniu, naprzeciw salonu Orsay) będzie czynny punkt oddawania krwi na rzecz pacjentów polskich szpitali.

Dawcy otrzymają od TS Podbeskidzie voucher na mecz z Wisłą Kraków oraz piłki z autografami Górali ufundowane przez Powermed.

Zawodnicy osobiście będą obecni przez cały czas imprezy, aby spotkać się z kibicami, zachęcając ich do udziału w wydarzeniu, towarzyszyć im będą hostessy ubrane w stroje piłkarskie.

Odbędą się pokazy pierwszej pomocy Grupy Medycznej Ochotniczej Straży Pożarnej w Jawiszowicach, taneczne występy Saida Dance Academy oraz popisy capoeiry wykonanej przez Unicar Capoeira.

Również dla dzieci przygotowano wiele atrakcji. Sala zabaw Kidsland udekoruje twarze najmłodszych barwami Górali, a piłkarze rozdadzą autografy i upominki. Partnerzy akcji przygotowali ciekawe niespodzianki dla gości Gemini Park, np. Teatr Polski - bilety na spektakle, Lodomania vouchery na lody.

Radio Bielsko będzie informować o ilości oddanej krwi, akcję nagłośni też portal bielsko.info i telewizja bielsko.tv.

Gemini Park i TS Podbeskidzie SA zapraszają do udziału w imprezie nie tylko ze względu na towarzyszące jej atrakcje, ale przede wszystkim na samą ideę honorowego oddawania krwi. Krew jest bezcennym lekiem, którego nie udało się wytworzyć syntetycznie - można ją tylko otrzymać od drugiego człowieka. Dzisiaj potrzebuje jej ktoś, jutro możesz potrzebować jej Ty.

Krew mogą oddać:
- osoby od 18 do 65 roku życia, ważące co najmniej 50 kilogramów;
- osoby, u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała;
- osoby, które w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miały wykonanych diagnostycznych badań i zabiegów endoskopowych (gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii);
osoby, które w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie były leczone krwią lub jej składnikami.

Jak się przygotować?
- w ciągu ostatniej doby wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki);
- wyspać się;
- zjeść lekki posiłek;
- być zdrowym;
- w ostatniej dobie nie palić i nie pić alkoholu.

Partnerami wydarzenia są: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, Teatr Polski w Bielsku-Białej, Powermed, Saida Dance Academy, Lodomania, Unicar Capoeria, Hipermarket Real Bielsko-Biała oraz ratownicy Grupy Medycznej Ochotniczej Straży Pożarnej w Jawiszowicach.

Patronat medialny nad akcją objęły Radio Bielsko i portal bielsko.info.

lik / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Gemini Park

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj