bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 maja 2011
  • wyświetleń: 2841

Uwaga na kieszonkowców

W czwartek ofiarami kieszonkowców padły aż cztery osoby, które nie przypilnowały swoich portfeli. Ich pośpiech, roztargnienie, a czasem niestety i zwykłe niedbalstwo, bezwzględnie wykorzystali złodzieje. Dlatego policja apeluje o ostrożność.

Reklama

Kieszonkowiec
fot. policja


W sklepie przy ul. 11 Listopada, złodziej wykorzystał nieuwagę jednej z klientek. Z torebki bielszczanki zginął portfel, a wraz z nim dokumenty i pieniądze w kwocie 70 złotych. Na deptaku w centrum miasta, kieszonkowiec niespostrzeżenie okradł studentkę. Jego łupem padły dokumenty, w tym dowód osobisty i legitymacja studencka oraz drobna gotówka.

Znacznie dotkliwsze straty finansowe poniósł mieszkaniec Gdańska, przebywający gościnnie w bielskim hotelu przy ul. Mostowej. Złodziej ukradł mu z portfela gotówkę - w sumie ponad 700 złotych. Ofiarą kieszonkowca padła także klientka jednej z bielskich piekarni. Kobieta straciła portfel wraz z dokumentami i gotówką w kwocie 50 złotych.

Jak ustrzec się kieszonkowca? Oto kilka rad policji:
* dobrze zabezpiecz noszone przy sobie dokumenty i pieniądze, nie trzymaj pieniędzy razem z dokumentami i kartami kredytowymi,
* nie wkładaj wartościowych rzeczy do zewnętrznych kieszeni kurtki lub spodni,
* torebkę lub saszetkę trzymaj zawsze przy sobie,
* nie demonstruj zawartości swojego portfela,
* portfel noś na dnie torebki lub plecaka,
* zachowaj ostrożność przy nawiązywaniu nowych znajomości,
* obserwuj otoczenie, zwracaj uwagę na osoby, które tworzą sztuczny tłok,
* jeżeli jesteś świadkiem próby dokonania kradzieży, podnieś alarm, to skutecznie odstraszy złodzieja, następnie wezwij policję.

new / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.