bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 maja 2011
  • wyświetleń: 2353

Policjanci sprawdzają trzeźwość

4 maja na terenie województwa śląskiego, policjanci ruchu drogowego, przeprowadzą akcję "Trzeźwość". Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.

W środę śląscy policjanci rozpoczęli akcję skierowaną przeciwko pijanym użytkownikom dróg. Patrole będą przeprowadzać kontrole stanu trzeźwości, jednocześnie w kilku miejscach naszego województwa. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. W poprzedniej akcji "Trzeźwość" w ręce funkcjonariuszy wpadło aż 112 osób, które zdecydowały się prowadzić pojazd będąc pod działaniem alkoholu.

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2 lub do roku, dla osób poruszających się na rowerze. Ponadto wiąże się ono z utratą prawa jazdy i holowaniem pojazdu na koszt właściciela (jeśli nie ma możliwości zabezpieczenia go w inny sposób). Ponadto wobec takiego kierującego Sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów oraz może podać wyrok do publicznej wiadomości.

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.