bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 września 2013
  • wyświetleń: 2676

Dyskoteka w wykonaniu policji

Policjanci z drogówki wspierani przez mundurowych z prewencji i kryminalnych zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej przeprowadzili w sobotnią noc akcję „Dyskoteka”.

dyskoteka
Dyskoteka w wykonaniu policji · fot. KMP Bielsko-Biała


Zadaniem policjantów było też ujawnianie przedmiotów i środków, których posiadanie jest nielegalne, pochodzących z przestępstwa, lub mogących służyć do jego popełnienia. Akcja została przeprowadzona w rejonie lokali rozrywkowych w Szczyrku i Bielsku-Białej.

Podczas działań użyto nowego urządzenia do wykrywania narkotyków, testera narkotykowego DRAGER DRUG TEST 5000, który pozwala na ujawnienie w ślinie badanego środków odurzających.

W czasie działań przebadano 632 kierujących. Zatrzymano aż pięciu nietrzeźwych kierowców, a wśród nich rekordzistę kierującego Fiatem Punto, który miał we krwi prawie 2,7 promila alkoholu.

W Szczyrku zatrzymano natomiast dwie osoby, przy których znaleziono narkotyki. Zatrzymani byli pasażerami kontrolowanych pojazdów.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.