bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 września 2013
  • wyświetleń: 2695

Powiatowe zmagania strażaków

W sobotę 28 września na stadionie sportowym w Rudzicy odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze dla drużyn seniorów Ochotniczych Straży Pożarnych.

W zawodach wzięło udział 19 drużyn męskich seniorów oraz 8 drużyn kobiecych seniorów, które zostały wyłonione w trakcie zawodów szczebla gminnego. Drużyny rywalizowały ze sobą w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej z przeszkodami oraz tzw. bojówce.

W międzyczasie sędziowie oceniali również druhów pod kątem poprawnie przeprowadzonej musztry, która stanowiła odrębną konkurencję.

Powiatowe zmagania strażaków · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Co roku cel zawodów jest taki sam - podnoszenie gotowości bojowej strażaków poprzez rywalizację, a także promowanie wśród druhów lokalnego patriotyzmu, ochrony mienia i życia człowieka. Zawody odbywały się w wyjątkowo trudnych warunkach, gdyż po kilkudniowych opadach deszczu murawa była śliska, ale pomimo to zawody udały się, a klasyfikacja końcowa zawodów przedstawia się następująco:

Grupa mężczyzn:
Miejsce: OSP Wilkowice II
Miejsce: OSP Hecznarowice
Miejsce: OSP Komorowice Śląskie
Miejsce: OSP Kobiernice
Miejsce: OSP Kamienica
Miejsce: OSP Wilkowice I
Miejsce: OSP Świętoszówka
Miejsce: OSP Bestwinka
Miejsce: OSP Straconka
Miejsce: OSP Rybarzowice
Miejsce: OSP Czechowice
Miejsce: OSP Ligota
Miejsce: OSP Buczkowice
Miejsce: OSP Pisarzowice
Miejsce: OSP Czaniec
Miejsce: OSP Janowice
Miejsce: OSP Międzyrzecze Górne
Miejsce: OSP Kozy
Miejsce: OSP Jaworze

Grupa kobiet:
Miejsce: OSP Pisarzowice
Miejsce: OSP Bujaków
Miejsce: OSP Rybarzowice
Miejsce: OSP Świętoszówka
Miejsce: OSP Wilkowice
Miejsce: OSP Bestwinka
Miejsce: OSP Bystra
Miejsce: OSP Międzyrzecze Dolne

Najlepszy czas ćwiczenia bojowego wśród mężczyzn uzyskała drużyna z OSP Wilkowice II z czasem 39.6 sek., wśród kobiet najlepsze okazało się OSP Pisarzowice z czasem 54.1 sek.

Po zakończeniu zawodów Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku- Białej st. bryg. Adam Caputa podziękował za przybycie wszystkim gościom oraz za pomoc w organizacji zawodów, jak również pochwalił startujących za osiągnięte wyniki.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.