bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 2588

19-latek włama się do sklepu

Nawet na dziesięć lat może trafić za kraty 19-letni bielszczanin, który tylko jednej nocy, na bielskim Osiedlu Złote Łany włamał się do sklepu spożywczego i usiłował sforsować drzwi w innym sklepie z odzieżą. Rabuś został ujęty przez ochroniarzy i przekazany w ręce policjantów.

W poniedziałkową noc, sprawca wyłamał drzwi w sklepie spożywczym przy ul. Tuwima w Bielsku-Białej. Przedostał się do środka i skradł piwo oraz papierosy. Nie wiedział zapewne, że w sklepie włączył się „cichy alarm”. Kiedy wychodził na zewnątrz ujęli go ochroniarze i przekazali w ręce stróżów prawa. Odzyskano całość zrabowanego przez niego towaru o wartości przeszło 400 zł.

Policjanci szybko ustalili, że to nie jedyny czyn, którego dopuścił się tej nocy. Sprawca przyznał się, że wcześniej próbował sforsować drzwi w sklepie odzieżowym przy ul. Jutrzenki, ale spłoszył go alarm. Badanie stanu jego trzeźwości dało wynik blisko promila alkoholu.

W trakcie sprawdzeń wyszło na jaw, że 19-latek był poszukiwany, bo nie powrócił w wyznaczonym terminie do zakładu poprawczego, gdzie przebywa od kilku lat za wcześniejsze czyny. Za obecne przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.