bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 2789

Dwieście interwencji w święta

W okresie świątecznym nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu czuwało blisko 400 policjantów. Funkcjonariusze przeprowadzili prawie dwieście interwencji, które dotyczyły głównie awantur domowych oraz zakłócania spokoju w miejscach publicznych.

Na drogach było wyjątkowo bezpiecznie. Nie odnotowano ani jednego wypadku. Oficerowie dyżurni przyjęli zgłoszenia o piętnastu drobnych stłuczkach. Policjanci zatrzymali pięciu kierowców na „podwójnym gazie”.

W sobotnie popołudnie w Bielsku-Białej na ul. Sikorskiego, 23-letni pijany rowerzysta potrącił idącą chodnikiem kobietę. Na szczęście piesza nie odniosła poważniejszych obrażeń ciała. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca miał we krwi 3 promile alkoholu. Zatrzymany przez policjantów rekordzista miał we krwi prawie cztery promile alkoholu. 42-letni kierowca opla vectry został zatrzymany przez policjantów bielskiej drogówki w samo południe w Bronowie na ul. Międzyrzeckiej.

Nocą z piątku na sobotę na bielskiej ul. Regera, policjanci komisariatu III zatrzymali nietrzeźwego awanturnika. 18-latek, widząc patrol stał się wyjątkowo agresywny. Wykrzykiwał w kierunku stróżów prawa słowa powszechnie uznane za wulgarne, odgrażał się. Szybko go obezwładniono i zakuto w kajdanki. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca miał we krwi przeszło 2 promile alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu.

Kiedy wytrzeźwiał i usłyszał zarzuty znieważenia policjantów, nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć swojego postępowania. Twierdził, że niewiele pamięta, co nie zwalania go z odpowiedzialności za swoje postępowanie. Za przestępstwo to grozi mu bowiem do roku pozbawienia wolności.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.