bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 września 2013
  • wyświetleń: 2373

Poprawi się nam infrastruktura

Urząd Wojewódzki rozpoczął konsultacje społeczne ws. Strategii Rozwoju Systemu Transportu Województwa Śląskiego. W jej ramach na terenie Bielska-Białej pojawi się wiele nowych inwestycji.

Celem Strategii jest stworzenie w województwie śląskim efektywnego systemu transportu umożliwiającego sprawne przemieszczenie się mieszkańców regionu i przewóz towarów przy zachowaniu wysokiej jakości usług.

Zgodnie z założeniami system transportu do 2030 roku ma być istotnym elementem krajowej i europejskiej sieci transportowej, integrować różne gałęzie transportu oraz być przyjazny dla środowiska. Ma okazać się także atrakcyjny, tani i szybki oraz dostosowany do potrzeb pasażerów.

Wśród inwestycji drogowych widnieje przebudowa drogi S1 z Mysłowic do Bielska, budowa dalszego odcinka drogi S69 do Zwardonia oraz stworzenie beskidzkiej drogi integracyjnej (DK7). Zmodernizowane zostaną także wszystkie trasy wojewódzkie oraz dojazdowe do autostrad A1 i A4.

Wykonane mają zostać również prace remontowe na trasach kolejowych, a także budowa szybkiej kolei regionalnej, na trasie Katowice-Bielsko-Żywiec. Prace modernizacyjne obejmą lotnisko oraz utworzenie tras rowerowych. Powstaną także lokalne punkty przesiadkowe oraz Regionalne Centrum Sterowania Ruchem, by uzdatnić transport pasażerski w całym regionie.

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.