Wiadomości

  • 25 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 3726

Bliżej prywatyzacji Polmosu

Trzech inwestorów złożyło oferty wiążące na zakup akcji Polmosu w Bielsku-Białej. Ministerstwo Skarbu chce sprzedać 85% kapitału zakładowego spółki.

Oferty wiążące złożyły: Spółka Pracowników Śląskiej Wytwórni Wódek Gatunkowych Polmos z Bielska-Białej, Alti Plus z Krakowa i Lubelski Chmiel z Lublina. Resort w styczniu zaprosił inwestorów do negocjacji w sprawie udziału w prywatyzacji bielskiego Polmosu. Wpłynęły wówczas cztery oferty. Potem Ministerstwo Skarbu zaprosiło podmioty, które je złożyły, do kolejnego etapu obejmującego wszechstronne badanie spółki pod kątem biznesowym i finansowym. Następnie firmy miały czas na składanie ofert wiążących. Trzy z nich złożyły takie oferty.

Negocjacje mają dotyczyć ceny za sprzedawany pakiet akcji, a także programu rozwoju spółki. Ma on obejmować m.in. zobowiązania inwestycyjne oraz dotyczące ochrony środowiska i interesów pracowników.

Polmos w Bielsku-Białej zajmuje się produkcją i sprzedażą napojów alkoholowych destylowanych. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji wódek czystych i gatunkowych.

new / bielsko.info

źródło: Radio Bielsko

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.