bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 września 2013
  • wyświetleń: 1720

Policjant aktywny po służbie

Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę. Badanie alkomatem wykazało, że 31-latek kierujący peugeotem miał we krwi przeszło promil alkoholu.

Kiedy funkcjonariusz zauważył jadącego zygzakiem i odbijającego się od krawężników peugeota nabrał podejrzeń, że siedzący za jego kierownicą mężczyzna może być nietrzeźwy. Tym bardziej, że sprawca jechał z dużą prędkością wąskimi ulicami Wilkowic i co jakiś czas zajeżdżał drogę innym kierowcom.

Ruszył więc w pościg za „piratem drogowym”. Już po krótkiej chwili ujął amatora jazdy „na podwójnym gazie”. Przekazał go w ręce wezwanych na miejsce funkcjonariuszy, którzy przeprowadzili badanie stanu trzeźwości zatrzymanego.

Badanie alkomatem wykazało, że sprawca miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz do 2 lat więzienia.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.