bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 września 2013
  • wyświetleń: 1981

Wpadli parkingowi przebierańcy

Sprytny sposób na szybki zysk znaleźli dwaj krewni, którzy pobierali opłaty za parkowanie pojazdów w Bielsku-Białej przy Al. Armii Krajowej i ul. Młodzieżowej, gdzie od 17 września odbywają się targi energetyczne.

Mężczyźni nieprzypadkowo rozpoczęli swoją "działalność" w dniu, gdy zaczęły się trzydniowe bielskie targi energetyczne "Energetab", które przyciągają licznych wystawców i rzesze odwiedzających. Ogrodzili teren kilku działek taśmami z napisem "parking" i zaopatrzyli się w kamizelki odblaskowe.

Za wjazd pobierali jednorazową opłatę w wysokości od 1 do 5 zł. Nietrudno się domyślać, że zamierzali na tym nieźle zarobić. Ich szyki pokrzyżowali funkcjonariusze Straży Miejskiej i policjanci, którzy zatrzymali samozwańczych parkingowych.

Na terenie parkingu znajdowało się wówczas ponad 80 pojazdów, których właściciele zostali już ustaleni. Niektórzy kierujący nieświadomi, że mają do czynienia z oszustami, po uiszczeniu opłaty zdążyli już odjechać.

- Dlatego apelujemy do osób, które parkowały swoje pojazdy na działkach przyległych do Al. Armii Krajowej i ul. Młodzieżowej, uiszczając za to opłaty o kontakt z policjantami prowadzącymi postępowanie w tej sprawie - mówi oficer prasowy bielskiej policji, komisarz Elwira Jurasz.

Informacje o uiszczeniu nielegalnej opłaty można kierować do Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej przy ul. Kamińskiego 8, tel. 33 8121600, nr alarmowe 997, 112.

Zatrzymani mężczyźni usłyszą zarzuty doprowadzenia wielu osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Za oszustwa te grozi im do 8 lat za kratami. O ich losie rozstrzygnie wkrótce prokurator.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.