bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 września 2013
  • 23 września 2013
  • wyświetleń: 3888

Mucha oficjalnie własnością szkoły

"Mucha oficjalnie własnością szkoły" - W minioną sobotę na lotnisku Górskiej Szkoły Szybowcowej AP "Żar" odbyło się uroczyste przekazanie Zespołowi Szkół Technicznych i Handlowych im. Franciszka Kępki w Bielsku-Białej zabytkowego szybowca SZD-12A "Mucha - 100". Więcej szczegółów na portalu bielsko.info -

szybowiec mucha
ZD-12A "Mucha - 100" · fot. UM Bielsko-Biała


Historia „Muchy” ma swój początek kilka lat temu, kiedy to bielski pilot i wychowawca młodzieży - Krzysztof Cieślawski poznał Tadeusza Rzepielę z Chorzowa, właściciela szybowca. Podczas jednej z rozmów okazało się, że chorzowianin dysponuje dość dobrze zachowanym egzemplarzem „Muchy”.

Cieślawski zaproponował wówczas przekazanie szybowca bielskiej szkole, co udało się sfinalizować. Prace związane z odrestaurowaniem szybowca, pod okiem specjalistów prowadzili uczniowie placówki od grudnia 2011 r. Młodzi pasjonaci założyli nawet blog, na którym można zapoznać się z informacjami na temat samego szybowca oraz obejrzeć zdjęcia przedstawiające postęp poszczególnych prac.

Przekazanie szybowca "Mucha" · fot. UM Bielsko-Biała

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.