bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 września 2013
  • wyświetleń: 1990

Długie śledztwo przyniosło skutki

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu w Bielsku-Białej zatrzymali drugiego ze sprawców brutalnego pobicia, do którego doszło pod koniec czerwca na ulicy Lipnickiej.

Policjanci pracowali nad sprawą pobicia, do którego doszło końcem czerwca w Bielsku-Białej na ul. Lipnickiej. Sprawcy napadli na 20-latka. Pobili go kijem bejsbolowym i skopali po całym ciele, żądając wydania gotówki. Pokrzywdzony mężczyzna doznał złamania nosa, otwartego złamania kości dłoni i licznych obrażeń klatki piersiowej. Trafił do szpitala.

Policjanci skrupulatnie gromadzili wszelkie ślady i dowody w tej sprawie. Sprawdzali każdy szczegół, który mógł ich skierować na trop sprawców. Prowadzone czynności doprowadziły do ustalenia, że związek z tym przestępstwem może mieć 20-letni bielszczanin, który został zatrzymany już kilka dni po zdarzeniu.

Sprawca wpadł wspólnie z dwójką swoich kolegów przy których policjanci odnaleźli narkotyki. W sumie śledczy zabezpieczyli wówczas ponad 10.000 działek dilerskich amfetaminy. Po usłyszeniu zarzutów, 20-latek podejrzany o pobicie i jego o rok starszy kolega zatrzymany za posiadanie znacznych ilości środków odurzających, trafili do aresztu.

Policjanci szybko ustalili, że zatrzymany 20-latek nie działał sam. Jego 26-letni wspólnik celowo się ukrywał i nie przebywał w miejscu zamieszkania. Kilka dni temu śledczy ustalili jego kryjówkę. Mężczyzna był zaskoczony, gdy stróże prawa zapukali do jego drzwi. Nie spodziewał się, że policjanci wpadną na jego trop.

Przedstawiono mu zarzuty udziału w pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia w celu zmuszenia pokrzywdzonego do zwrotu wierzytelności. Za przestępstwa te sprawcy grozi teraz do 8 lat za kratami. Bielski sąd na wniosek policji i prokuratury tymczasowo aresztował zatrzymanego.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.