bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 września 2013
  • wyświetleń: 1574

W Bielsku-Białej już grzeją

13 września o włączenie ciepła w centralnym ogrzewaniu poprosiły trzy bielskie spółdzielnie mieszkaniowe: Sarni Stok, Złote Łany i Beskidzka SM.

Kilka dni temu ogrzewanie mieszkań zostało włączone w kilku niewielkich budynkach w mieście. W najbliższych dniach najprawdopodobniej wszyscy klienci Thermy zgłoszą zapotrzebowanie na ogrzewanie swoich lokali.

Rok temu sezon grzewczy w Bielsku-Białej rozpoczął się 20 września. Dwa lata temu - 4 października, trzy - 6 września, a cztery lata temu kaloryfery w blokach zaczęły grzać dopiero 1 października.

Ten sezon ciepłowniczy będzie pierwszym, w którym ciepło popłynie z całkowicie zmodernizowanej Elektrociepłowni EC 1 w Bielsku-Białej - trwająca od 2011 roku modernizacja została właśnie zakończona. Kosztowała ponad 600 mln zł, oprócz nowych kotłów węglowych produkujących energię elektryczną i ciepło, powstał wielki akumulator ciepła.

W efekcie modernizacji EC 1 znacznie ograniczono emisję zanieczyszczeń do atmosfery. Nowe kotły będą emitowały o 90 proc. mniej dwutlenku siarki i prawie o 25 proc. mniej dwutlenku węgla w porównaniu do starych. Ponad 17-krotnie zmniejszy się emisja pyłu, a trzykrotnie tlenków azotu.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.