bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 września 2013
  • 26 września 2013
  • wyświetleń: 5936

Wyjdź z domu, zostań strzelcem!

Za nami:

Strzelecki Obwód Piechoty Górskiej ogłasza nabór. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkania w Inkubatorze Społecznej Przedsiębiorczości w Bielsku-Białej w dniach 19 i 26 września.

strzelec
Wyjdź z domu, zostań strzelcem! · fot. SOPG


strzelec


Związek Strzelecki na Podbeskidziu jest skupiony w strukturach, które nazywają się Strzeleckim Obwodem Piechoty Górskiej. Jest to struktura stosunkowo młoda, bo powołana w 2008 roku. Na chwilę obecną w jej ramach działają 4 jednostki strzeleckie: w Bielsku-Białej, Czechowicach-Dziedzicach, Żywcu oraz Kozach.

W trakcie tworzenia są także jednostki w kolejnych miejscowościach. Jak sama nazwa wskazuje SOPG postawił wykorzystać w szkoleniu strzeleckim warunki geograficzne południowych granic Rzeczypospolitej, wzbogacając szkolenie o niektóre aspekty działania wojskowych oddziałów piechoty górskiej.

Szkolenie w Związku Strzeleckim jest bardzo urozmaicone. W pierwszym okresie, kandydaci do służby strzeleckiej uczą się musztry, terenoznawstwa, pierwszej pomocy, podstaw taktyki i sztuki przetrwania. Po pozytywnym przejściu szkolenia unitarnego i złożeniu przyrzeczenia strzeleckiego są wdrażani w szczegółowe aspekty taktyki zielonej i czarnej, łączności, działań saperskich, wspinaczki, strzelectwa z broni sportowej i bojowej.

Poza szkoleniami SOPG organizuje także imprezy sportowe i kulturalne. Przykładem jest chociażby organizowany dorocznie dla uczniów podbeskidzkich szkół Rajd Górski szlakiem żołnierzy NSZ kpt. Henryka Flame „Bartka” czy też Bieg Niepodległości ulicami Bielska-Białej. Strzelcy mogą także realizować swoje różnorodne zainteresowania a nawet zdolności artystyczne, np. podczas konkursów historycznych, turniejów sportowych, wieczornic patriotycznych itp.

Szczegóły na stronie internetowej www.sopg.pl.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.