bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 września 2013
  • wyświetleń: 2267

Siatkówka wygrała z łyżwami

W nadchodzącym sezonie zimowym nie będzie funkcjonować lodowisko w hali pod Dębowcem. Łyżwiarze przegrali z siatkarzami i siatkarkami, bowiem to właśnie zespoły BBTS-u i BKS-u będą rozgrywały tam swoje ligowe i pucharowe mecze.

lodowisko
fot. UM Bielsko-Biała


W ubiegłym roku hala po raz pierwszy została udostępniona dla łyżwiarzy. Mogli oni korzystać wówczas z szafek oraz wypożyczalni łyżew. Podczas nadchodzącej zimy miłośnicy ślizgawki nie doznają jednak takiego komfortu. Przyczyną całego zajścia jest awans siatkarzy BBTS Bielsko-Biała do PlusLigi, czyli siatkarskiej ekstraklasy.

W hali pod Dębowcem rozgrywane będą mecze siatkówki zarówno męskiej jak i żeńskiej. - Nie było technicznej możliwości, aby to pogodzić. Chcieliśmy to jakoś rozsądnie rozwiązać i szukaliśmy różnych opcji, jednak takiej, żeby lodowisko w hali powstało nie dało się niestety uskutecznić - mówi Tomasz Ficoń rzecznik prasowy UM w Bielsku-Białej.

Mieszkańcy dostaną w zamian dwa lodowiska. Jedno znajdować się będzie jak co roku przy ulicy Bratków. Wróci także ślizgawka na terenie boiska w parku Słowackiego, z tym, że zadaszona zostanie specjalnym namiotem, aby uchronić łyżwiarzy przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Lodowisko to jest jednak o połowę mniejsze niż w hali, co wiązać się może z utrudnieniami, wynikającymi z dużej ilości ludzi.

- Jest to przymusowe rozwiązanie i traktujemy go tymczasowo. Mam nadzieję, że problem uda się w następnych sezonach inaczej rozwiązać - kończy Ficoń.

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.