bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 września 2013
  • wyświetleń: 4127

Bezpłatne badania USG 4D

Za nami:

Jednym z najczęściej wykonywanych w czasie ciąży badań jest ultrasonografia. Najbliższą okazją do bezpłatnego jej wykonania będzie ogólnopolska akcja „Szczęśliwa mama - Szczęśliwe dziecko”, zorganizowana przez Fundację Szczęśliwe Macierzyństwo oraz Centrum Handlowe Auchan Bielsko-Biała. W weekend, 21 i 22 września przyszłe i świeżo upieczone mamy otrzymają również odpowiedzi na nurtujące je pytania związane z macierzyństwem.

badania usg
21 i 22 września w CH Auchan w Bielsku-Białej będzie możliwość wykonania bezpłatnych badań USG 4D


Dzieci to prawdziwy skarb dla rodziców. Troska o nie wymaga odpowiedniej wiedzy i wsparcia ze strony bardziej doświadczonych osób. Dlatego fundacja Odety Moro-Figurskiej wraz z CH Auchan Bielsko-Biała zorganizowała specjalną akcję „Szczęśliwa mama = Szczęśliwe dziecko”, która odbędzie się na terenie galerii handlowej w weekend, 21 i 22 września.

Podczas wydarzenia, przyszłe mamy będą miały wyjątkową okazję, by bezpłatnie wykonać badania USG 4D i sprawdzić czy ciąża rozwija się prawidłowo. W trakcie dwudniowej akcji, wszystkie kobiety będą również mogły znaleźć odpowiedź na nurtujące je pytania, związane z ciążą i macierzyństwem.

W punktach konsultacyjnych, zaproszeni eksperci udzielą przyszłym oraz młodym mamom porad, między innymi z zakresu przygotowań do porodu, zalet karmienia piersią, właściwej diety czy tworzenia więzi z niemowlęciem. Kobiety znajdą również odpowiedź na pytania jak wrócić do formy po porodzie, bezpiecznie wykąpać malucha czy ułożyć go w chuście do noszenia. Młodzi oraz przyszli rodzice będą mogli również wziąć aktywny udział w pokazach kąpieli maluszka, masażu i pierwszej pomocy pediatrycznej. Każda zainteresowana mama, będzie miała również możliwość skorzystać z bezpłatnego masażu dłoni.

Bezpłatne badania USG 4D odbędą się w weekend, 21 i 22 września w CH Auchan Bielsko-Biała przy Al. Bohaterów Monte Cassino 421 w Bielsku-Białej. Ultrasonografia będzie wykonywana od godziny 11.00. O przyjęciu na badanie decyduje kolejność zgłoszeń. Na pytania przyszłych oraz młodych rodziców, eksperci będą odpowiadać w godzinach 11.00 - 16.30.

---

Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo powstała w 2005 roku z inicjatywy dziennikarki Odety Moro-Figurskiej. Jej misją jest szeroko pojęta edukacja zdrowotna, ze szczególnym uwzględnieniem tematów związanych z ciążą, macierzyństwem oraz zdrowiem i prawidłowym rozwojem dziecka. Od 2007 r. organizator wielu akcji społecznych „Szczęśliwa Mama, Szczęśliwe Dziecko”, podczas których kobiety w ciąży mogą wykonać bezpłatne badanie USG, w tym najnowocześniejsze badanie USG 4D. Fundacja wspiera młode mamy, poszerza ich wiedzę o ciąży i macierzyństwie. Propaguje zdrowy styl życia, zachęca do regularnych badań nie tylko ciężarne, ale również młode mamy. Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo to świetni lekarze i wspaniali rodzice łączący siły aby tworzyć platformę spotkań dla wszystkich przyszłych matek. Od sierpnia 2012 r. wystartował program ''Mama w Szkolnej Ławce'' - Celem tej unikalnej akcji jest pomoc w zdobyciu wykształcenia młodym mamom, które nie mają na to własnych środków, aby mogły stworzyć swoim dzieciom prawdziwy dom i zadbać o ich lepszą przyszłość. 

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.