bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 września 2013
  • wyświetleń: 1938

Policjanci z IPA mają swoje święto

13 września policjanci garnizonu bielskiego obchodzą 20. rocznicę powstania struktur Międzynarodowej Organizacji Policji IPA w Bielsku-Białej.

ipa bielsko
fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci z Bielska-Białej już w 1993 roku rozpoczęli pierwsze starania o wejście do struktur International Police Association działając w dawnym województwie bielskim, a obecnie w wyniku reformy administracyjnej Region Bielsko-Biała funkcjonuje w ramach struktur Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA. Toteż Region za datę swoich narodzin przyjął rok 1993.

Początki działalności Regionu były trudne, jednakże od około pięciu lat zainteresowanie członkostwem w tym prestiżowym Stowarzyszeniu wśród policjantów jak i emerytów policyjnych ciągle rośnie, a Region obecnie liczy już sobie ponad 100 osób. W ramach realizacji celów statutowych IPA członkowie Regionu Bielsko-Biała m.in.: utrzymują szerokie kontakty z władzami samorządowymi, przedstawicielami lokalnego społeczeństwa jak i różnych organizacji.

Region zapraszając i współdziałając z 18. Batalionem Desantowo Szturmowym z Bielska-Białej aktywnie bierze udział w organizacji i pokazach w sztandarowej imprezie ŚGW IPA t.j. corocznych wrześniowych Meetingach. Policjanci inicjują spotkania dla członków, sympatyków IPA jak i ich rodzin na imprezach integracyjnych oraz kulturalnych takich jak "zimowe kuligi", "Leśniczówka IPA", coroczne "Rajdy Górskie".

Przy współpracy Beskidzkiej Grupy GOPR ze Szczyrku Region Bielsko-Biała zainicjował i patronuje od kilku lat akcji "Zabawka od policjanta", która to przeznaczona jest dla dzieci najbardziej potrzebujących. Członkowie Regionu aktywnie utrzymują kontakty z regionami IPA w innych krajach takich jak Czechy, Wielka Brytania, Austria, Niemcy.

Tegoroczne obchody 20-lecia powstania struktur Międzynarodowej Organizacji Policji IPA w Bielsku-Białej zaplanowano na dzień 13 września kiedy to o godz. 9.00 odbędzie się przejazd radiowozami na Rynek Starego Miasta, a następnie przejście w mundurach do ratusza na spotkanie z przedstawicielami władz miasta.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.