bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 września 2013
  • wyświetleń: 2982

Jak ułatwić dostęp do Starówki?

Grażyna Staniszewska poruszyła na ostatniej sesji rady miejskiej problem Starówki. Radna apelowała, aby ułatwić dostęp do tej części miasta niepełnosprawnym oraz grupom zorganizowanym.

rynek, starówka, kamienice
Rynek w Bielsku-Białej · fot. Wiktor Czosnowski / bielsko.info


Miejska radna chce umożliwić wjazd na bielską Starówkę osobom niepełnosprawnym (chodzi przede wszystkim o osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich) oraz utworzenia miejsc postojowych dla autokarów wycieczkowych w pobliżu Starego Rynku- w okolicy ulic: Lompy, czy Cieszyńskiej. Jej zdaniem, przyciągnie to turystów i wycieczki szkolne zainteresowane zabytkowym centrum miasta oraz Studiem Filmów Rysunkowych.

- Dostępne miejsca postojowe dla autobusów w okolicy dworca PKP, czy pod "Sferą" są zbyt oddalone i zbyt uciążliwe, zwłaszcza dla większych grup, jakimi są wycieczki szkolne - argumentuje w swojej interpelacji radna Staniszewska.

- Pomyślimy nad ułatwieniem dostępu do Starówki osobom niepełnosprawnym - mówi Jolanta Jędrzejczyk z Biura ds. Rewitalizacji Obszarów Miejskich. Gorzej będzie ze znalezieniem w pobliżu miejsca postojowego dla jednego, dwóch autokarów. - Ul. Lompy jest raczej wykluczona. Autobus potrzebuje znacznie więcej miejsca - placu manewrowego, drogi dojazdowej. W dni targowe: środy i soboty jest to niemożliwe. Musi to być miejsce dostępne w miarę możliwości każdego dnia - mówi Jędrzejczyk.

Jak poinformował na sesji rady miejskiej Henryk Juszczyk, pełnomocnik prezydenta miasta, miejsca dla autokarów wycieczkowych zaplanowano w Bielsku-Białej na ul. Grunwaldzkiej. - Projekt, który jest już gotowy w Miejskim Zarządzie Dróg przewiduje takie miejsca wzdłuż płotu starego nieczynnego cmentarza ewangelickiego. Nie jest to tak blisko, jak z ul. Cieszyńskiej, ale jest tam dosyć miejsca na trzy cztery autobusy. Jest to miejsce dobrze skomunikowane z ul. Piastowską i ul. 3 Maja - mówi Juszczyk.

Radna Staniszewska zwróciła również uwagę na pstrokate kosze na śmieci, wystawione na Starówce przez SITĘ, które w ogóle nie przystają do rewitalizowanego systematycznie zabytkowego otoczenia.

ab / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.