bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 września 2013
  • wyświetleń: 3438

Franek Kukioła nadal w trasie

Założyciel bielskiej galerii Wzgórze powoli kończy swoją wyprawę po Europie Fiatem 126p. - Pozostało ostatnie 2000 kilometrów - informował w piątek Franciszek Kukioła.

Franciszek Kukioła
Franciszek Kukioła wybrał się w podróż po Europie maluchem z 1980 roku.


24 czerwca 2013 roku założyciel bielskiej galerii Wzgórze rozpoczął wyprawę po Europie 33-letnim maluchem cabrio. Podczas swojej podróży Franciszek Kukioła zdołał dotrzeć na północny-zachód Polski, stamtąd skierował się do Niemiec, zahaczył o Danię, kraje Beneluksu, a następnie m.in. Francję, Hiszpanię , Portugalię, Włochy, Słowenię, Lichtenstein, Szwajcarię, Austrię, Węgry, Chorwację, Bośnię i Hercegowinę, Macedonię, Albanię, Grecję, Turcję, Bułgarię, Rumunię.

28 sierpnia podróżnik zawitał do Kijowa na Ukrainie, skąd udał się do Lwowa. Po ponad 2 miesiącach nieobecności w Polsce, Franciszek Kukioła zawitał w rodzinne strony. Malarz na tym nie poprzestał i po kilkudniowym pobycie w kraju odwiedził Troki i Wilno na Litwie, Rygę w Łotwie oraz Tallin w Estonii. Potem przez Polskę dojechał na Słowację i Czechy. Lada dzień wróci do Bielska-Białej.

Podczas całej wyprawy maluch cabrio Luxus z 1980 roku przejechał około 23 tysiące kilometrów.

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.