bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 września 2013
  • wyświetleń: 1607

W Szczyrku modlili się o pokój

W minioną niedzielę chrześcijanie na całym świecie modlili się w intencji pokoju w Syrii. Nabożeństwo w tej intencji odbyło się również w ewangelickiej parafii w Szczyrku.

Wierni odpowiedzieli na apel papieża Franciszka i włączyli się w modlitwę o pokój w Syrii. - Przeżywaliśmy 18. rocznicę poświęcenia kościoła ewangelickiego w Szczyrku. Zgromadzili się wierni z prawie wszystkich parafii ewangelickich w diecezji cieszyńskiej, byli też goście z diecezji katowickiej. W kościele i poza nim brakowało już miejsca - mówi pastor Jan Byrt.

W kościele katolickim, zgodnie z życzeniem papieża, dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Syrii i na Bliskim Wschodzie była sobota. Na apel odpowiedziała też diecezja bielsko-żywiecka. Bp Tadeusz Rakoczy polecił, aby ta intencja była obecna w czasie modlitwy powszechnej na każdej niedzielnej mszy świętej.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.