bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 listopada 2010
  • wyświetleń: 2896

37-letni Czech ukradł tożsamość

37-letni Czech ukradł tożsamość swojemu 40-letniemu rodakowi. Sprawcę tego niecodziennego przestępstwa ustalili i zatrzymali policjanci komisariatu I.

Zatrzymany Czech
fot. Policja


Oszust odpowie za fałszowanie dokumentów oraz wyłudzenie poświadczenia nieprawdy przez urzędników. Za przestępstwa te grozi mu 5 lat więzienia.

Cała mistyfikacja wyszła na jaw, gdy Czech o imieniu Martin, który zagubił prawo jazdy, zgłosił się w czeskim magistracie, aby uzyskać nowy dokument. Wówczas okazało się, że inna osoba posługuje się dokumentami wydanymi na jego nazwisko w Polsce. Policjanci uzyskali informację, że oszust może aktualnie zamieszkiwać na bielskim osiedlu Złote Łany.

Jak ustalono, najprawdopodobniej wszedł w posiadanie prawa jazdy zagubionego przez swojego rodaka, a następnie posługując się tym dokumentem ukradł jego tożsamość. Wprowadził w błąd urzędników w Polsce i uzyskał między innymi polskie prawo jazdy oraz kartę stałego pobytu.

Otworzył też prywatną firmę. Jakby tego było mało, przed kilkoma miesiącami, podając się za swojego rodaka i posługując się sfałszowanymi dokumentami, zawarł związek małżeński z mieszkanką Suchej Beskidzkiej.

W czasie jego przeszukania policjanci odnaleźli kluczyki od kilku pojazdów. Na jednej z bocznych uliczek osiedla, odnaleźli bmw na czeskich numerach rejestracyjnych. W pojeździe, wśród sterty innych umów i dokumentów, znajdował się dowód osobisty i prawo jazdy - dokumenty należące do oszusta.

W porozumieniu z policjantami z Czech ustalono, że sprawca, którego prawdziwe imię brzmi Peter, był karany w swoim kraju za pobicia i czynną napaść na policjanta. Nie jest osobą poszukiwaną przez organa ścigania, tak więc policjanci ustalają teraz, czemu służyć miała kradzież danych osobowych. Tym bardziej, że ustalono już, że firmy i prywatni właściciele, z którymi prowadził interesy nie mają wobec niego żadnych roszczeń finansowych.

O dalszym losie zatrzymanego zadecyduje prokuratura i sąd. Policjanci wnioskują o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.