bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 września 2013
  • wyświetleń: 1949

Straż walczy o Mistrzostwo Europy!

Bielscy strażacy po raz kolejny pokazują swoją siłę w międzynarodowych zawodach strażackich odbywających się właśnie w Berlinie.

Od 4 do 8 września na berlińskim lotnisku Tempelhof rozgrywana jest już 7 edycja zawodów strażackich „Berlin Firefighter Combat Challenge” oraz 4 edycja Mistrzostw Europy w formule FCC. Najlepsi strażacy z całego świata rywalizują od środy do soboty, aby zakwalifikować się do niedzielnego startu w Mistrzostwach Europy.

W Mistrzostwach Europy weźmie udział 60 najlepszych strażaków i 16 najlepszych drużyn wytypowanych z poprzednich czterech dni startów. W zawodach bierze udział dwóch strażaków z bielskiej straży pożarnej, znany już wszystkim Paweł Hess, a także Daniel Góralczyk, który debiutuje w tym roku.

Bielscy strażacy walczą o Mistrzostwo Europy! · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Obaj strażacy aktualnie posiadają najlepsze czasy w berlińskich zawodach formuły FCC z wynikami:
- mł. asp. Paweł Hess - 1 min 45 sek.
- st. str. Daniel Góralczyk - 1 min 51 sek.

Przypominamy, że zawody polegają na pokonaniu morderczego toru przeszkód w jak najkrótszym czasie w pełnym umundurowaniu z podpiętym aparatem powietrznym.

Nasi strażacy na pewno zakwalifikowali się do niedzielnych startów w Mistrzostwach Europy i trzymamy za nich mocno kciuki!

new / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.