bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 września 2013
  • 2 września 2013
  • wyświetleń: 3377

Inauguracja roku szkolnego

Za nami:

W poniedziałek 2 września rozpoczął się nowy rok szkolny, który w Bielsku-Białej powitało ok. 26.041 uczniów.

szkoła, uczeń, uczniowie
Rozpoczął się rok szkolny w Bielsku-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


W roku szkolnym 2013/2014 do 43 samorządowych przedszkoli uczęszczać będzie 4365 dzieci, a do 12 oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych 422 dzieci. Warto przypomnieć, że Ustawa przedszkolna wprowadza od 1 września ograniczenie opłat pobieranych przez gminę od rodziców do maksymalnie 1 zł za każdą dodatkową godzinę ponad 5 obowiązkowych, bezpłatnych godzin. Przedszkola nadal będą mogły rozszerzać swoją ofertę zajęć o tzw. zajęcia dodatkowe.



W tym roku rodzice sześciolatków po raz ostatni mogą decydować czy ich dzieci będą uczęszczać do szkoły czy do przedszkola. W przyszłym roku rodzice dzieci urodzonych w pierwszej połowie 2008r. będą musieli zapisać je do szkoły. W Bielsku-Białej od nowego roku szkolnego w szkołach podstawowych będzie się uczyć 154 dzieci sześcioletnich.

Łącznie nowy rok szkolny w Bielsku-Białej rozpocznie ok. 21.254* uczniów:
- w szkołach podstawowych - 7562
- w gimnazjach - 3835
- w szkołach ponadgimnazjalnych - 8507
- w szkołach specjalnych - 572
- w szkołach dla dorosłych - 778

W Bielsku-Białej sieć szkół i przedszkoli nie zmieniła się. W mieście funkcjonuje 21 szkół podstawowych , 17 gimnazjów, 7 liceów ogólnokształcących i 10 zespołów szkół zawodowych. Działa też kilkanaście szkół specjalnych, w tym 5 podstawowych, 5 gimnazjów.

Od 1 września rozpocznie działalność bursa przy ul. Starobielskiej 10, która zapewni opiekę i wychowanie uczniom różnych szkół zlokalizowanych w Bielsku-Białej, a mieszkających w innych miejscowościach.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.