bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 2040

Traktorzysta uciekał przed policją

40-letni mężczyzna kierujący traktorem przejechał przez prywatną posesję i wjechał w materiały budowlane, a kiedy wezwani na miejsce policjanci usiłowali go zatrzymać odjechał w kierunku lasu, uszkadzając po drodze ogrodzenie i krzewy ozdobne.

W środę wieczorem wzburzeni właściciele jednej z posesji przy ul. Ekologicznej w Bielsku-Białej wezwali policjantów na interwencję. Z ich relacji wynikało, że traktorzysta przejechał przez ich posesję, najeżdżając na materiały przeznaczone na budowę ogrodzenia. Kiedy próbowali go zatrzymać odjechał w kierunku pół uprawnych.

Traktorzysta nie zatrzymał się też mimo wyraźnego polecenia policjantów. Zatrzymał ciągnik dopiero, kiedy mundurowi zastąpili mu drogę. Poproszony o dokumenty odparował, że jest na terenie prywatnym i nie musi podawać danych osobowych. Ruszył z impetem w kierunku pobliskiego lasu, uszkadzając po drodze ogrodzenie prywatnej posesji i rosnące tam krzewy.

Porzucił maszynę i dalej uciekał pieszo. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Podczas zatrzymania zachowywał się wyjątkowo agresywnie i arogancko wobec stróżów prawa. Nie reagował na polecenia do zachowania spokoju. Obezwładniono go przy użyciu siły fizycznej i ręcznego miotacza gazu, a następnie zakuto w kajdanki.

Zatrzymany mężczyzna w dalszym ciągu zachowywał się agresywnie. Twierdził, że ma znajomości w prasie i prokuraturze i w parę dni zwolni policjantów z pracy. Za popełnione przez niego wykroczenie - odmowę podania danych osobowych, funkcjonariusze zaproponowali sprawcy mandat w wysokości 200 zł. Odmówił przyjęcia mandatu, został więc pouczony o skierowaniu sprawy do sądu.

Jeśli dodatkowo okaże się, że szkody które spowodował uszkadzając ogrodzenie i krzewy przekraczają sumę 250 zł usłyszy zarzuty uszkodzenia cudzego mienia, za co może mu grozić do 5 lat za kratami.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.