bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 3213

Festyn na półmetek wakacji

4 sierpnia na Pływalni "Start" w Cygańskim Lesie odbył się "Półmetek wakacji". Rodzinny festyn został zorganizowany przez Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy ze szkołą tańca Cubana, Unikids & Oxford Centre oraz Centrum Sportów Górskich Trango.

Imprezy sportowe rozpoczęły się o godzinie 14:00. W turnieju siatkówki plażowej zagrało 16 par systemem brazylijskim. Po 4 godzinach walki najlepsi okazali się Łukasz Wiergowski/Paweł Kraut z Katowic, którzy po emocjonującym finale pokonali parę Żwak/Zając. W pojedynku o 3 miejsce młodość wzięła górę nad doświadczeniem i na 3 stopniu podium stanęła para Kozik/Zagórski.

W turnieju tenisa ziemnego wystartowało 8 uczestników podzielonych na 2 grupy po 4 osoby. Dwóch najlepszych zawodników z każdej grupy awansowało do półfinałów. W pierwszym półfinale Paweł Panek pokonał Bogusława Kłaptocza, w drugiej parze Piotr Ormaniec okazał się lepszy od Miłosza Jarczoka. Finał po ciężkim boju padł łupem Piotra Ormańca, drugie miejsce zajął Paweł Panek, brąz wywalczył Bogusław Kłaptocz.

Półmetek wakacji 2013 · fot. UM Bielsko-Biała


W konkursie rzutów osobistych do kosza wystartowało 13 uczestników, a w finale o medale powalczyło trzech braci: Damian, Krzysiek i Darek Cisowscy, którzy nie dali szans innym uczestnikom. Najlepszy okazał się Darek, drugie miejsce zajął Krzysiek, a trzecie miejsce przypadło w udziale Damianowi.

W zawodach na ściance wspinaczkowej zorganizowanych przez Centrum Sportów Górskich ,,Trango” wzięło udział 31 osób w trzech kategoriach wiekowych.

„Uniwersytet dziecięcy - Unikids & Oxford Centre” przybliżał naszym najmłodszym tajniki fizyki i chemii. Szkoła Helen Doron zapraszała najmłodszych do zabawy w ,,angielski”. Odbył się również pokaz walki sumo robotów wykonanych z klocków lego.

Strefa tańca ,,Cubana” dla wszystkich chętnych zorganizowała warsztaty taneczne. Bawili się mali i duzi, prezentując przygotowane przez siebie układy choreograficzne.

Animatorzy BBOSiR zapraszali dzieciaki do strefy „malucha”. Było malowanie kredą na chodnikach pod hasłem „Mój dzień na basenie”. Dzieciaki po namalowaniu musiały wszystkim opowiedzieć co przedstawia rysunek. Ponadto odbył się konkurs piosenki i recytacji wierszy. Młodzi artyści umilali swoimi występami niedzielny wypoczynek w zamian otrzymując gromkie brawa od zgromadzonej publiczności.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.