bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 11 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 3574

Zatrzymani za kradzież paliwa

Trzysta litrów paliwa o wartości 1500 zł. padło łupem dwójki rabusiów. Sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów komisariatu I dzięki czujności właściciela pojazdu, w którym opróżnili zbiornik. Za przestępstwo to grozi im teraz do 5 lat więzienia.

Zatrzymanie, kradzież, paliwo
fot. Policja


Do kradzieży doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Złodzieje wypompowali 300 litrów paliwa z ciężarowej scanii, zaparkowanej przy ul. Żywieckiej w Bielsku-Białej. Rabusiów zauważył właściciel pojazdu. Zwrócił uwagę na busa, którym złodzieje odjechali w stronę centrum miasta, a swoje spostrzeżenia przekazał oficerowi dyżurnemu.

Chwilę później policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 33 i 35 lat. W dostawczym mercedesie, którym podróżowali sprawcy, stróże prawa odnaleźli zrabowane paliwo w specjalnych pojemnikach oraz klucze i łomy, które służyły im do wyłamywania korków wlewu paliwa. Obok pojemników z paliwem, na podłodze, widoczne były świeże plamy oleju napędowego.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Policjanci ustalają, czy mają na swoim koncie także inne przestępstwa. O ich dalszym losie zadecyduje prokurator.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.