bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 3187

Przeprowadzka kolejnego wydziału

Nowy rok akademicki studenci pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego Akademii Techniczno-Humanistycznej rozpoczną w kampusie uczelni na Błoniach. Trwa przeprowadzka Wydziału Nauk o Zdrowiu ATH.

ath nauki o zdrowiu
Przeprowadzka kolejnego wydziału ATH · fot. Mirosław Łukaszuk/Biuro Promocji ATH


Najmłodszy wydział bielskiej Akademii do tej pory wynajmował najwyższe piętro w budynku dawnego Liceum Medycznego przy ul. Konopnickiej.

- Od dawna chcieliśmy, aby nasz Wydział mieścił się w kampusie na Błoniach, razem z resztą uczelni. To zdecydowanie ułatwi organizację zajęć - wyjaśnia prof. ATH dr hab. n.med. Monika Mikulska, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu.

Dzięki przeprowadzce na Błonia studenci będą mieli zajęcia w jednym miejscu, nie będą musieli przejeżdżać przez całe miasto. Zdaniem dziekan prof. Mikulskiej studenci skorzystają również dzięki temu, że będą w centrum życia akademickiego uczelni. Jedno miejsca dla wydziału, a więc kampus na Błoniach, zdecydowanie też poprawi organizację pracy, co jest tym bardziej istotne, że od nowego roku akademickiego na pielęgniarstwie ruszą studia magisterskie, przybędzie więc studentów.

Dla potrzeb zajęć dla studentów pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego w głównym gmachu dydaktycznym Akademii zostało przygotowanych osiem sal laboratoryjnych - po cztery dla pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego. Podczas adaptacji należało spełnić wysokie standardy sanitarne, wymagane dla placówek służby zdrowia. Przeprowadzka i urządzanie nowych sal ćwiczeń już się rozpoczęło. Pomieszczenia wynajmowane od liceum przy Konopnickiej Wydział Nauk o Zdrowiu ATH będzie zajmować jeszcze do końca lipca.

ab / bielsko.info, źródło: ATH Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.