bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 3160

Bezpłatne badanie piersi w Gemini

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj

Za nami:

W dniach od 1 do 3 sierpnia Gemini Park Bielsko-Biała zaprasza bielszczanki do skorzystania z badania mammograficznego. Przed Centrum stanie mammobus firmy FADO, realizującej Populacyjny Program Profilaktycznego Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, który jest w całości finansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Bezpłatnymi badaniami mammograficznymi objęte są panie od 50 do 69 roku życia (rocznik 1942-1961). Panie nie objęte programem profilaktycznym mogą skorzystać z badań odpłatnie. Warunkiem koniecznym do wykonania badania w tej sytuacji jest uzyskanie zaświadczenia od lekarza dowolnej specjalności o braku przeciwwskazań do wykonania mammografii.

W czasie badania wykonuje się 4 zdjęcia - po 2 zdjęcia każdej piersi. Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania, jednak dobrze jest założyć dwuczęściowe ubranie, ponieważ do badania należy rozebrać się do pasa. Przed badaniem nie należy używać dezodorantu, talku, balsamu ani kremu w okolicy górnej połowy ciała. Samo badanie trwa kilka minut, najważniejsze są czynności przygotowujące, czyli odpowiednie ułożenie prześwietlanej powierzchni ciała.

Aby badanie mammograficzne było jak najlepszej jakości, należy unieruchomić prześwietlaną pierś. Przebiega to w ten sposób, że pacjentka staje we wskazanym miejscu przy aparacie mammograficznym, natomiast technik elektroradiologii, który je wykonuje, musi umieścić pierś pomiędzy dwoma płytkami. Niektóre kobiety mogą odczuwać w czasie badania ból, ale dla większości jest to jedynie krótko trwające uczucie dyskomfortu.

Co roku kilka tysięcy osób umiera w Polsce z powodu raka piersi, który jest najczęściej diagnozowanym nowotworem u kobiet. Trzeba jednak pamiętać, że rak piersi wcześnie wykryty jest wyleczalny. Z tego powodu najskuteczniejszą metodą walki z rakiem piersi jest profilaktyka, na którą składają się: poddawanie się badaniu piersi przez lekarza specjalistę, samodzielne badanie piersi oraz badanie ultrasonograficzne czy mammografia.

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Gemini Park w Bielsku-Białej oraz firma Fado zapraszają serdecznie wszystkie kobiety na bezpłatne badanie mammograficzne. Rejestracja na badanie odbywa się drogą telefoniczną pod numerami telefonu: 0-801 080 007, 058 666 2 444 oraz na stronie www.fado.pl.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Gemini Park

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj