Wiadomości
- 1 sierpnia 2013
- wyświetleń: 2538
Kryminalni zatrzymali włamywacza
Policjanci z Wydziału Kryminalnego i KWP Katowice w toku podjętych czynności zatrzymali 18-letniego bielszczanina podejrzanego o liczne kradzieże z włamaniem do pojazdów na terenie Bielska-Białej.
W dniu 31 lipca policjanci z Wydziału Kryminalnego i KWP Katowice w toku podjętych czynności zatrzymali 18-letniego bielszczanina, który w nocy z 14/15 lipca, poprzez wybicie kamieniem szyby włamał się do samochodu marki „Opel Astra”. Po wejściu do pojazdu odjechał nim z terenu posesji, na której był zaparkowany a następnie dokonał kradzieży z jego wnętrza telefonu komórkowego, urządzeń GPS oraz elektronarzędzi o łącznej wartości 8 tys. zł, pojazd porzucił w stanie uszkodzonym.
Kolejnych dwóch włamań zatrzymany dokonał kilka dni później z 30 na 31 lipca kiedy to wybił szyby w samochodach marki Landrower Freelander zaparkowanym przy ul. Dunikowskiego i marki „Skoda Fabia” zaparkowanym przy ul. Orzeszkowej, i dokonał kradzieży znajdujących się w tych pojazdach nawigacji oraz akcesoriów samochodowych.
Jak udało się ustalić w toku wykonywanych czynności zatrzymany 18-latek ma na sumieniu dużo innych podobnych czynów, w tym popełnionych z innymi ustalonymi już osobami, których zatrzymanie przewiduje się przeprowadzić w najbliższym czasie. Zatrzymany został umieszczony w policyjnym areszcie, za popełnione przestępstwa grozi mu teraz do 10 lat za kratami. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator.
Kolejnych dwóch włamań zatrzymany dokonał kilka dni później z 30 na 31 lipca kiedy to wybił szyby w samochodach marki Landrower Freelander zaparkowanym przy ul. Dunikowskiego i marki „Skoda Fabia” zaparkowanym przy ul. Orzeszkowej, i dokonał kradzieży znajdujących się w tych pojazdach nawigacji oraz akcesoriów samochodowych.
Jak udało się ustalić w toku wykonywanych czynności zatrzymany 18-latek ma na sumieniu dużo innych podobnych czynów, w tym popełnionych z innymi ustalonymi już osobami, których zatrzymanie przewiduje się przeprowadzić w najbliższym czasie. Zatrzymany został umieszczony w policyjnym areszcie, za popełnione przestępstwa grozi mu teraz do 10 lat za kratami. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator.
ZOBACZ TAKŻE
Gorący tematKradli materiał z zakładu produkującego profile aluminiowe. Są zatrzymani, jedna osoba poszukiwana
Ukrainka okradła dwie drogerie jednego dnia. Łup wart 1200 zł odzyskany
Złodziej połasił się na zestaw klocków. Użył przemocy wobec pracownicy sklepu
[FOTO] Zuchwała kradzież hulajnogi elektrycznej. Policjanci zatrzymali dwóch sprawców
Obcokrajowiec ukradł alkohol i zaatakował ochroniarza. Został "wyproszony" z naszego kraju
Kradł klocki Lego bez opamiętania w galerii handlowej. 32-latek w rękach policji
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







