bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 2237

Kryminalni zatrzymali włamywacza

Policjanci z Wydziału Kryminalnego i KWP Katowice w toku podjętych czynności zatrzymali 18-letniego bielszczanina podejrzanego o liczne kradzieże z włamaniem do pojazdów na terenie Bielska-Białej.

W dniu 31 lipca policjanci z Wydziału Kryminalnego i KWP Katowice w toku podjętych czynności zatrzymali 18-letniego bielszczanina, który w nocy z 14/15 lipca, poprzez wybicie kamieniem szyby włamał się do samochodu marki „Opel Astra”. Po wejściu do pojazdu odjechał nim z terenu posesji, na której był zaparkowany a następnie dokonał kradzieży z jego wnętrza telefonu komórkowego, urządzeń GPS oraz elektronarzędzi o łącznej wartości 8 tys. zł, pojazd porzucił w stanie uszkodzonym.

Kolejnych dwóch włamań zatrzymany dokonał kilka dni później z 30 na 31 lipca kiedy to wybił szyby w samochodach marki Landrower Freelander zaparkowanym przy ul. Dunikowskiego i marki „Skoda Fabia” zaparkowanym przy ul. Orzeszkowej, i dokonał kradzieży znajdujących się w tych pojazdach nawigacji oraz akcesoriów samochodowych.

Jak udało się ustalić w toku wykonywanych czynności zatrzymany 18-latek ma na sumieniu dużo innych podobnych czynów, w tym popełnionych z innymi ustalonymi już osobami, których zatrzymanie przewiduje się przeprowadzić w najbliższym czasie. Zatrzymany został umieszczony w policyjnym areszcie, za popełnione przestępstwa grozi mu teraz do 10 lat za kratami. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.