Wiadomości

  • 1 lipca 2013
  • 5 lipca 2013
  • wyświetleń: 3918

Akurat na Letniej Scenie Sfery

Za nami:

Galeria Sfera zaprasza na coroczny cykl plenerowych koncertów Letniej Sceny Sfery. W każdy piątek lipca i sierpnia o godzinie 19.00 na placu Bolka i Lolka wystąpi wyjątkowy artysta.

5 lipca w wakacyjny klimat wprowadzi bielszczan zespół Akurat, który wystąpi zamiast Mroza.

zespół akurat
5 lipca na Letniej Scenie Sfery wystąpi Akurat


sfera


Akurat wypracował swój własny, rozpoznawalny nie tylko w naszym kraju, ale także poza jego granicami, styl. Muzycy zachwycają fanów świetnie dobraną mieszanką rocka, ska, reggae oraz elementów punk rocka. Członkowie zespołu określają swoją muzykę jako poezję ska-kaną. To, co mocno ich wyróżnia, to zabawa słowami charakterystyczna dla tekstów ich niebanalnych piosenek. W ciągu blisko dwóch dekad nagrali 6 płyt długogrających i kilkanaście singli.

Pochodzą z Bielska-Białej i są bardzo lubiani przez tutejszą publiczność. Na Letniej Scenie Sfery występowali już kilka razy, za każdym razem porywając słuchaczy do wspólnej zabawy.

Podczas letnich koncertów zorganizowanych przez Galerię Sfera będzie można posłuchać artystów prezentujących bardzo różne gatunki muzyczne. Właśnie ta różnorodność jest charakterystyczna dla Letniej Sceny Sfery. Sprawia, że każdy znajdzie coś, co trafi w jego muzyczne gusta. Nie zawiodą się zarówno fani popu, rocka czy bluesa, jak i wielbiciele jazzu lub muzyki folk.

Jedną z gwiazd Letniej Sceny Sfery będzie Natalia Przybysz, promująca swój najnowszy album poświęcony amerykańskiej legendzie bluesa - Janis Joplin.

Pojawi się również Jazz Band Ball Orchestra - najstarszy polski band wykonujący jazz tradycyjny. W tradycyjne, latynoskie rytmy wprowadzi słuchaczy kubańsko-polska formacja TradiCuba.

Dzięki znanej z programu Must Be The Music kapeli InoRos oraz cygańskiemu zespołowi z czeskiej Pragi Bitumen Beat nie zabraknie nowoczesnych brzmień folkowych.

Fani reggae na pewno nie ominą koncertu popularnej grupy Tabu. Lokalnym akcentem będzie premierowy koncert Ghostman Project bielskiego wokalisty Grzegorza Lulka. Na zakończenie Letniej Sceny Sfery swoim elektryzującym głosem zachwyci publiczność wielka gwiazda polskiej piosenki - Kasia Kowalska.

Harmonogram koncertów:

- 05.07. 2013 - Akurat (zamiast Mroza)
- 12.07. 2013 - Natalia Przybysz "Kozmic Blues" - blues
- 19.07. 2013 - InoRos - folk, rock
- 26.07. 2013 - Jazz Band Ball Orchestra - jazz tradycyjny
- 02.08.2013 - Ghostman Project - pop, jazz
- 09.08. 2013 - TradiCuba (z udziałem Reya Ceballo) - latino
- 16.08. 2013 - Bitumen Beat - electro gypsy
- 23.08. 2013 - Tabu - reggae
- 30.08. 2013 - Kasia Kowalska - rock, pop

Wstęp na koncerty Letniej Sceny Sfery jest bezpłatny. Początek każdego koncertu o godzinie 19.00.

lik / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj