Wiadomości

  • 28 czerwca 2013
  • wyświetleń: 3628

Pojemniki będą, ale z opóźnieniem

Za kilka dni ruszy nowy system gospodarki odpadami. Forma Sita ZOM, która wygrała przetarg w Bielsku-Białej, nie zdąży do 1 lipca rozwieźć pojemników na odpady suche i mokre.

kosz na śmieci
Pojemniki będą, ale z opóźnieniem · fot. SITA


W pierwszej kolejności, z uwagi na brak na nieruchomości jakiegokolwiek pojemnika po 1 lipca, pojemniki dostarczane będą do właścicieli nieruchomości, którzy korzystali dotąd z usług innych firm przewozowych niż SITA ZOM (dotyczy to zarówno nieruchomości mieszkalnych jedno i wielorodzinnych - deklaracja DGO-1 i DGO-3, jak i lokali użytkowych - deklaracja DGO-2).

Na terenie nieruchomości wielorodzinnych, gdzie dotychczas znajdowały się pojemniki Sita ZOM, trwają prace mające na celu dostosowanie pojemników do selektywnego zbierania odpadów (podział pojemników na suche i mokre, dostarczenie dodatkowych pojemników).

Aby zabezpieczyć selektywne zbieranie odpadów w tym trudnym logistycznie okresie przejściowym, na posesje jednorodzinne rozwożone są po dwa 120 l worki na odpady suche. Odpady mokre, do czasu otrzymania kompletu docelowych pojemników, prosimy gromadzić w dotychczasowym pojemniku na odpady zmieszane.

Sita ZOM S. A. w Bielsku-Białej informuje, że odbiór odpadów komunalnych w miesiącu lipcu 2013 r. realizowany będzie z częstotliwością identyczną jak w miesiącu czerwcu 2013 r., przy czym:
- odbiór odpadów suchych nastąpi w dni odbioru odpadów segregowanych,
- odbiór odpadów mokrych nastąpi w dni odbioru zmieszanych odpadów komunalnych.

Szczegółowych informacji udziela Biuro Obsługi Klienta Sita ZOM S. A.: 33 499 20 19, 33 499 20 09, 33 499 20 00, wysyłając sms na numer telefonu: 515 224 852* w treści sms należy podać adres nieruchomości np. ul. Zamenhofa 1 -odpowiedź zostanie udzielona do 24 godzin od wysłania, wysyłając email na adresy poczty elektronicznej: bok-bb@sitapolska.com.pl, marketing-bb@sitapolska.com.pl - w treści należy podać adres nieruchomości oraz dane kontaktowe właściciela - odpowiedź zostanie udzielona do 24 godzin od wysłania.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.