Wiadomości

  • 27 czerwca 2013
  • wyświetleń: 4726

Bielszczanie zarabiają miliony

Izba Skarbowa w Katowicach przygotowała raport milionerów w województwie śląskim. Okazuje się, że w naszym mieście mieszka wielu przedsiębiorców, którzy rocznie zarabiają przynajmniej 1 mln złotych.

Ilu milionerów jest w naszym regionie? Do I Urzędu Skarbowego w Bielsku-Białej deklaracje złożyły 64 osoby, których dochody przekroczyły 1 mln złotych, do II Urzędu Skarbowego 62 osoby. Według powyższych statystyk stolica Podbeskidzia nieźle wypada w rankingu milionerów w województwie śląskim. Pod tym względem Bielsko-Biała ustępuje tylko Częstochowie i Katowicom.

- Podobnie, jak w latach poprzednich, największą grupę osób deklarujących dochody przekraczające 1 mln złotych stanowią podatnicy prowadzący własną działalność gospodarczą, którzy wybrali opodatkowanie 19% liniową stawką podatku. Grupę tę stanowią 1382 osoby. Drugą, co do wielkości, grupą podatników deklarujących przychód powyżej 1 mln złotych są osoby, między innymi ociągające przychód ze sprzedaży papierów wartościowych, pożyczonych papierów wartościowych oraz pochodnych instrumentów finansowych - informuje Michał Kasprzak, rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Katowicach.

We wszystkich zeznaniach za 2012 rok śląscy „milionerzy” wykazali dochód do opodatkowania w wysokości ponad 3,25 mld złotych. To o prawie 450 mln złotych mniej niż w zeznaniach za 2011 rok.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: Radio Bielsko

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.