Wiadomości

  • 17 czerwca 2013
  • wyświetleń: 4503

Miasto będzie mogło sprzedać willę

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej bielscy radni zdecydują o sprzedaży zabytkowej Willi Carla Bartelmussa. W użytkowanie wieczyste zostanie natomiast przekazana działka, na której znajduje się budynek.

Obiekt wymaga przeprowadzenia remontu. Niestety gminy nie stać na tak kosztowną inwestycje, więc postanowiono zabytkową willę sprzedać.

- Uwzględniając wartości historyczne nieruchomości, a także konieczność przeprowadzenia kosztownego remontu obiektu i założenia ogrodu, zbycie w drodze przetargu z przejęciem formy oddania gruntu w użytkowanie wieczyste z jednoczesnym zobowiązaniem nabywcy do przeprowadzenia w określonych terminach prac remontowo-konserwatorskich - uznaje się za uzasadnione - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Forma zbycia gruntu w użytkowanie wieczyste zapewni gminie możliwość kontroli nad obiektem.

Willa przy ulicy Zdrojowej to jeden z najpiękniejszych, choć zapomnianych zabytków Bielska-Białej. Rezydencja bielskiego fabrykanta powstała między 1860 a 1870 rokiem. Głównym projektantem neorenesansowej willi Bartelmussa był znany bielski architekt - Emanuel Rost.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.