Wiadomości

  • 16 czerwca 2013
  • wyświetleń: 6728

Bielszczanie o Parku Słowackiego

Pod koniec maja radny Przemysław Drabek skrytykował jakość wykonania rewitalizacji Parku Słowackiego. Postanowiliśmy sprawdzić, co w tym temacie mają do powiedzenia sami bielszczanie.

Park Słowackiego
Park Słowackiego przed... · fot. ab / bielsko.info


park słowackiego
...i po remoncie · fot. ab / bielsko.info


Radny wytykał wiele "niedociągnięć" w realizacji tej inwestycji. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej miał wiele wątpliwości m.in. do wielopoziomowego parkingu, fontann, placu zabaw, koszy oraz budynku BBOSiR-u.

W odpowiedzi na interpelację Przemysława Drabka można przeczytać, że obecnie konsorcjum firm PBO "Beskid Hodling" Sp. z o.o i PRB "Beskid nr VI" Sp. z o.o. dokonuje poprawek, między innymi nawierzchni alejek i terenów zieleni. Pełnomocnik prezydenta Bielska-Białej potwierdza również, że zespół fontann nie funkcjonuje prawidłowo.

Park Słowackiego · fot. ab / bielsko.info


- Projektant został wezwany do opracowania takich rozwiązań technicznych, które zapewnią należyte działanie fontann - pisze Henryk Juszczyk, który dodaje, że planowane jest także poprawienie stanu nawierzchni placu zabaw i ustawienie huśtawki dla najmłodszych dzieci.

A co o Parku Słowackiego po remoncie sądzą bielszczanie? Zachęcamy do wysłuchania opinii mieszkańców na temat największego w centrum miasta parku.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.