Wiadomości

  • 28 marca 2011
  • wyświetleń: 3197

19-latek włamał się do kościoła

19-letni bielszczanin włamał się wczorajszym popołudniem do kościoła pod wezwaniem NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej. Uszkodził skarbonki i zniszczył drewniane elementy drogi krzyżowej. Chwilę później włamywacz został zatrzymany przez policjantów komisariatu II. Wpadł dzięki czujności kościelnego, który o zdarzeniu powiadomił oficera dyżurnego.

Zatrzymanie, włamanie do kościoła
fot. Policja


Rabuś przedostał się najpierw na chór. Schodząc na dół, wskoczył na drewniany element drogi krzyżowej i uszkodził kilka jej elementów. Włamał się też do dwóch skarbonek, z których skradł bilon. Spowodowane przez złodzieja uszkodzenia oszacowano na przeszło tysiąc złotych.

Sprawca został zatrzymany dzięki czujności kościelnego, który zauważył złodzieja, a o swoich spostrzeżeniach poinformował oficera dyżurnego. Policjanci zatrzymali sprawcę i przewieźli go do policyjnego aresztu. Za włamanie grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

new / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.