Wiadomości

  • 6 czerwca 2013
  • 18 czerwca 2013
  • wyświetleń: 2831

"Sferia" w Galerii Sfera

Za nami:

Galeria Sfera oraz Teatr Polski w Bielsku-Białej zapraszają na niezwykłe wydarzenie artystyczne - przedstawienie teatralne "Sferia" w reżyserii Katarzyny Szyngiery. przedstawienie będzie będzie można zobaczyć na 6 poziomie parkingu Galerii Sfera.

sferia, przedstawienie
fot. Teatr Polski


Premiera odbędzie się w piątek 14 czerwca o godzinie 19.00.

- Galeria Sfera przyzwyczaiła swoich klientów do nieszablonowych artystycznych propozycji. To właśnie w Sferze odbyły się targi sztuki realizowane z Bielską Galerią BWA oraz slam poetycki, znany jako międzynarodowy pojedynek na słowa. Od 10 lat Galeria Sfera jest także bielską sceną dla barwnego wydarzenia folkowego, jakim jest "Tydzień Kultury Beskidzkiej", a od ponad 8 lat dla festiwalu "Bielska Zadymka Jazzowa". Tym razem Sfera zaskakuje wraz z bielskim Teatrem Polskim zapraszając na wydarzenie artystyczne realizowane w dość nietypowej scenerii - mówi Joanna Bierówka, manager ds. marketingu Galerii Sfera.

- Chcąc, aby akcja spektaklu działa się blisko mieszkańców miasta, zdecydowałam się na zakorzenienie jej w lokalnym kontekście. Razem z Prezesem Stowarzyszenia Kontrast Rafałem Sawickim uznaliśmy, że powinna toczyć się w przestrzeni publicznej, ogólnodostępnej, poza siedzibą teatru - dodaje Katarzyna Szyngiera, reżyserka spektaklu.


"Sferia" to kosmiczny spektakl. Jego twórców zainspirował międzynarodowy projekt naukowy SETI@home. Od wielu lat naukowcy analizują sygnały, które docierają do naszej planety z przestrzeni kosmicznej. W ten sposób mają nadzieję natrafić na informacje nadane przez istoty pozaziemskie. Od 1999 roku w badaniach może brać udział każdy, kto posiada komputer.

Jak podkreślają twórcy spektaklu, widzowie przekonają się, w jaki sposób pragnienie kontaktu z cywilizacją pozaziemską sprowokuje nieprzepartą chęć do spotykania się z podobnymi sobie marzycielami. Znajdą też odpowiedź na pytanie, czy patrząc w kosmos można odnaleźć prawdę o swoim życiu.

Spektakl można oglądać codziennie od dnia premiery do 19 czerwca włącznie:
14 czerwca (piątek), godz. 19.00
15 czerwca (sobota), godz. 17.00
16 czerwca (niedziela), godz. 19.00
17 czerwca (poniedziałek), godz. 20.00
18 czerwca (wtorek), godz. 20.00
19 czerwca (środa), godz. 20.00

Rezerwacja biletów w Teatrze Polskim pod nr telefonu: 33 829 31 60, 33 822 84 53 oraz rezerwacja@teatr.bielsko.pl.

lik / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj