bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 maja 2013
  • wyświetleń: 3714

Bielsko wysoko w rankingu Forbesa

Bielsko-Biała kolejny raz zostało wysoko ocenione w rankingu Miast Atrakcyjnych dla Biznesu przygotowanym przez prestiżowy, amerykański miesięcznik "Forbes".

ratusz, urząd miejski, prezydent miasta,
Bielsko wysoko w rankingu Forbesa · fot. Wiktor Czosnowski / bielsko.info


W najnowszej edycji zestawienia wśród miast od 150 do 300 tys. mieszkańców stolica Podbeskidzia uplasowała się na trzecim miejscu w Polsce. Zdaniem autorów rankingu - Bielsko-Biała pełni funkcję lidera, za którym idą pozostali. I to pomimo problemu z pozyskiwaniem nowych terenów pod inwestycje, których w mieście brakuje. W minionym roku powstało tu 247 nowych firm, co dowodzi skuteczności działań aktywizujących przedsiębiorczość.

Poza tym od kilku lat konsekwentnie realizowana jest strategia „inteligentnego miasta”, która niedawno ściągnęła na Podbeskidzie uczestników konferencji poświęconej tej idei.

Dane niezbędne do powstania rankingu opracował Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej. O kolejności poszczególnych miast w rankingu zadecydowała dynamika wzrostu liczby spółek rejestrowanych w KRS w poszczególnych latach, pomniejszona o spółki znajdujące się w upadłości. Klasyfikacja prowadzona była w czterech kategoriach, w zależności od ilości mieszkańców poszczególnych miast.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.