bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 maja 2013
  • wyświetleń: 4537

Ośmiu nowych kapłanów w diecezji

Diecezja bielsko-żywiecka ma 8 nowych kapłanów. Bp Tadeusz Rakoczy udzielił w sobotę, 25 maja, święceń diakonom w katedrze pw. św. Mikołaja w Bielsku-Białej. Były to 22. święcenia kapłańskie w historii diecezji.

W homilii bp Rakoczy podkreślił, że kapłan powołany, by być żywym obrazem swego Mistrza, powinien starać się odtworzyć w sobie ludzką doskonałość objawioną w Jezusie Chrystusie.

- Winien zatem być człowiekiem głębokiej wiary, bo wiara rodzi w ludzkim sercu nadzieję zbawienia - zaznaczał i przypomniał słowa bł. Jan Paweł II, że gdy ludzie zwracają się do kapłana o radę, oczekują czegoś więcej niż tylko odpowiedzi podyktowanej zdrowym rozsądkiem.

Ośmiu nowych kapłanów w diecezji · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Po zakończeniu obrzędu święceń uroczystości neoprezbiterzy otrzymali dokument - celebret potwierdzający, że dana osoba jest kapłanem diecezji bielsko-żywieckiej i posiada władzę sprawowania Najświętszej Ofiary, przepowiadania Słowa Bożego, spowiadania i rozgrzeszania.

Do sobotniego wydarzenia neoprezbiterzy przygotowywali się przez sześć lat formacji seminaryjnej. Błogosławieństwa nowym kapłanom udzieliło wraz z ordynariuszem kilkudziesięciu kapłanów, zgromadzonych w świątyni. Nowi księża od września rozpoczną pracę duszpasterską w swoich pierwszych parafiach.

Neoprezbiterzy:
1. Jarosław Bielesz (parafia Dobrego Pasterza w Istebnej)
2. Damian Broda (parafia NMP Królowej Polski w Pogórzu)
3. Szymon Czarnota (parafia ś. Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim)
4. Maciej Dąbrowski (parafia śś. Wawrzyńca D.M i Kazimierza Królewicza w Rajczy
5. Jarosław Jarco (parafia Mb Częstochowskiej w Żabnicy)
6. Sławomir Malisz (parafia św. Michała Archanioła w Leśnej)
7. Damian Szafrański (parafia św. Jadwigi Królowej w Przyborowie)
8. Jakub Tomica (parafia św. Małgorzaty z Antiochii w Dębowcu

ab / bielsko.info
źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.